Naga MarketsSesja otwierająca osiemnasty tydzień przebiegła w sposób idealny dla byków. Sesyjne maksima ustanowione w ostatniej godzinie handlu zostały zlokalizowane tuż przy wrześniowych szczytach. Niewiele więc brakuje do wygenerowania kolejnego sygnału kupna dla WIG20. Równocześnie do umacniania się GPW postępował spadek kursu EURPLN, który po godzinie 17 zszedł poniżej poziomu 3,99.

Jedyną informacją opisującą kondycję polskiej gospodarki jaką dziś poznaliśmy był wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC za kwiecień, który wyniósł 157,3 pkt. wobec 156,3 pkt miesiąc wcześniej.

WIG20 - wykres dzienny
WIG20 – wykres dzienny

WIG20 po stosunkowo słabym fixingu zyskał ostatecznie 1,2%. W przypadku kontraktów terminowych dało to poziom o 32 punkty wyższy od piątkowego zamknięcia. Najmocniejszym składnikiem indeksu warszawskich blue chips był ponownie PKN ORLEN, który zdrożał o 4,21%. W przypadku tej spółki oznacza to oczywiście nowe maksima hossy. Kolejną dobrą sesję zaliczył też LPP drożejący o 3,83%, który w ten sposób wyszedł powyżej szczytu z lutego. Nowe maksima ruchu wzrostowego osiągnął też PGNIG, który drożał o 3,17%. Przez cały dzień uwagę przykuwał nareszcie KGHM, który drożejąc o 3,1% wygenerował średnioterminowy sygnał kupna.

KGHM - wykres dzienny
KGHM – wykres dzienny

Mimo sporego wzrostu całego indeksu, wśród spółek wchodzących w skład warszawskich blue chips mieliśmy aż 7 tracących. Liderami przeceny pozostawała branża energetyczna z PGE na czele. Walor stracił ostatecznie 2,34%. Mocno przeceniony też został TAURON, oddalając się od poziomu odniesienia o 1,22%

MWIG40 spisał się już znacznie słabiej niż główny indeks GPW. Wskaźnik obrazujący zachowanie się spółek o średniej kapitalizacji wzrósł o 0,66%. Oczywiście mieliśmy w tym przypadku do czynienia z kolejnymi rekordami hossy. Najmocniejszym przedstawicielem MWIG40 był MEDICALG, drożejący o 6,75%. Stanowi to spore odreagowanie ostatnich spadków. Bardzo dobrze spisał się też ORBIS, który rosnąc o 5,16% osiągnął nowe maksima hossy.

WAWEL - wykres dzienny
WAWEL – wykres dzienny

Spółką, która mocno traciła kolejny dzień był WAWEL. Tym razem przecena osiągnęła 3,85%. W dalszym ciągu w przypadku tego waloru mówimy o korekcie, jednak należy zwrócić uwagę, że przybrała ona dość mocno na sile. Sporo spadało też FORTE, które straciło 3,22% swojej wartości.

Indeks spółek o małej kapitalizacji na GPW jest jedynym, który o godzinie 17 notowany był poniżej piątkowego poziomu odniesienia. Nie przeszkodziło to jednak w ustanowieniu nowych rekordów hossy. Ostatecznie jednak spadek wyniósł symboliczne 0,04%. Najmocniejszą spółką wchodzącą w jego skład był PAGED, który zdrożało 6,12%. Warto jednak zwrócić uwagę, że w pierwszej fazie sesji spółka notowana była znacznie wyżej, a słabsze zamknięcie pozostawiło po sobie sporych rozmiarów górny cień.

PAGED - wykres dzienny
PAGED – wykres dzienny

Innym dobrze radzącym sobie komponentem SWIG80 był MSXRESOURCES, który zdrożał o 5,68%.

Poniedziałku dobrze nie zapamiętają akcjonariusze ALUMETALU, który przeceniony został o 3,44%. Nienajlepiej poradził sobie też ASBIS tracący 2,89%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 175 spółek
• Traciło 186 spółek
• Pozostały bez zmian 82 spółkitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here