Naga MarketsPoniedziałek na GPW nie przyniósł większych zmian. Sesja cechowała się małymi odchyleniami od piątkowych poziomów oraz słabą dynamiką obrotów. Dzień też był pozbawiony jakichkolwiek danych makro z krajowego rynku.

WIG20 po początkowym cofnięciu o blisko 0,6% dzień zakończył na symbolicznym plusie, które jednocześnie są maksymalnymi poziomami dzisiejszego dnia. Taki handel idealnie wpisuje się w typową sesję uspokojenia i wyczekiwania przy maksimach.

WIG20 - wykres godzinowy
WIG20 – wykres godzinowy

Warszawskie blue chips ponownie zachowywały się dziś lepiej niż np. niemiecki DAX, który praktycznie całą sesję tracił ponad 1%.
Wśród największych spółek notowanych na GPW, najmocniej spisywał się dziś BZWBK. Zarząd tego banku podjął uchwałę o wysokości rekomendowanej dywidendy z zysku za 2014 rok na poziomie 9,6 zł na akcję. Ostatecznie kurs wzrósł o 2,83%.
Najsłabiej wśród blue chips wypadł za to inny przedstawiciel banków – MBANK stracił dziś 1,7%.

MBANK - wykres dzienny
MBANK – wykres dzienny

Indeks największych spółek był jedynym na GPW, który poniedziałek zakończył po zielonej stronie. Jednak trzeba powiedzieć, że spółki średnie i małe nie zaliczyły też jakiegoś bardzo słabego dnia. MWIG40 spadł o 0,07%, a zakres wahań bardzo dobrze wpisuje się w koncepcję uspokojenia po czwartkowym wybiciu.
Wśród jego komponentów szczególnie pozytywnie wyróżniły się dziś akcje ALCHEMII rosnąc o 5,62%. Było to odreagowanie piątkowych mocnych spadków. Drugim walorem, na który trzeba dziś zwrócić uwagę to CDPROJEKT. Wzrost o 5,02% doprowadził do pokonania ostatnich maksimów i może inaugurować nową falę wzrostów.
Najsłabiej wśród średnich spółek notowane były dziś akcje GTC, które opublikowało swoje wyniki finansowe. Niestety dowiedzieliśmy się z nich o wzroście straty r/r.

OPEN FINANCE - wykres dzienny
OPEN FINANCE – wykres dzienny

Przechodząc do SWIG80, który stracił kosmetyczne 0,17% uwagę ponownie przykuwa OPEN FINANCE z wzrostem o 13,73%. Na rynek trafiła informacja od prezesa spółki, że w 2015 roku OPEN FINANCE spodziewa się dwucyfrowego wzrostu zyskowności oraz że nie ma planów wypłaty dywidendy z zysku za rok ubiegły. Jak widać po zmianie wartości akcji, informacje przypadły inwestorom do gustu.
Na uwagę zasługuje też dzisiejszy debiutant, czyli INVESTMENT FRIEDS, rosnąc podczas pierwszej sesji w indeksie SWIG80 o 25,32%.

INVESTMENT FRIENDS - wykres dzienny
INVESTMENT FRIENDS – wykres dzienny

Wykres jest w tym wypadku mocno zaburzony przez split akcji przeprowadzony 15 grudnia 2014 roku w stosunku 1:4, jednak doskonale obrazuje skalę dzisiejszego podejścia.
Najsłabszym komponentem indeksu był natomiast MEDICALG, tracąc 12,21%. Spadek jest efektem opublikowanych dziś przed sesją wyników finansowych. Ponownie słabą sesję zaliczył też ZAMET, tracąc kolejne 6% i wyznaczając nowe minima bessy.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here