Naga MarketsPoniedziałek na GPW zakończył się minimalnie nad kreską tylko w przypadku indeksu zrzeszającego największe spółki notowane w Warszawie. W dużej mierze stało się to dzięki KGHM, który był niewątpliwie gwiazdą dzisiejszej sesji.

Na większości europejskich parkietów dominował czerwony kolor. Niemiecki DAX stracił 2,56%, a węgierski BUX przecenił się o 1,04%. W tym kontekście wzrost WIG20 o 0,06% wygląda całkiem nieźle. W przypadku kontraktów terminowych oznacza to zwiększenie wartości o 6 punktów.

Na całej linii umacniała się krajowa waluta. Szczególnie widoczne to było w porównaniu z amerykańskim dolarem. Kurs USDPLN spadł o ponad 6 groszy. Po godzinie 19 notowany był on nieznacznie poniżej 3,71.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poniedziałek nie przyniósł nam istotnych danych makro dotyczących polskiej gospodarki.

WIG20 - wykres dzienny
WIG20 – wykres dzienny

WIG20 po wyznaczeniu w okolicach południa nowych minimów trendu spadkowego wyraźnie się odbił. Oczywiście największy wpływ na zmianę indeksu miał KGHM, który zdrożał o 8,05%. Stało się to po przedwyborczych informacjach PIS, które obiecało, że po wyborach zniesie podatek od kopalin. Oczywiście na razie nie wiadomo kto wygra jesienne wybory i jaki będzie kształt przyszłego rządu. Nie znany jest także moment, w którym możliwa byłaby ewentualna zmiana przepisów. W tym świetle z sporą rezerwą podchodziłbym do dzisiejszych wzrostów.

KGHM - wykres dzienny
KGHM – wykres dzienny

Dobrą sesję mają też za sobą akcjonariusze PGNIG. Ich portfele zwiększyły swoją obiętość o 1,92%. Wzrost udało się wypracować po obronie wsparcia na poziomie dołków z końcówki maja i czerwca.

Po przeciwnej stronie dzień zakończyła ENERGA, która straciła 2,25% i wyznaczyła poziomy najniższe trendu spadkowego zapoczątkowanego w drugiej połowie kwietnia. Nienajlepiej poradził sobie też SYNTHOS, który z okolic niedawnych maksimów spadł o 2,1%.

Najsłabszym z głównych indeksów na GPW był MWIG40, który został przeceniony o 1,01%. Na tym tle pozytywnie wyróżniała się TRAKCJA, której watrość wzrosła o 1,82%. Na taki przebieg dzisiejszej sesji miało wpływ zawarcie umowy na prace dla PKP PLK o wartości 376 mln zł netto. Dobrą sesję z nowymi maksimami trendu wzrostowego ma za sobą CIECH, który zdrożał o 1,57%.

KERNEL - wykres dzienny
KERNEL – wykres dzienny

Spółką, która wyróżniła się in minus był KERNEL. W tym przypadku możemy powiedzieć, że przecena o 4,89% jest jedynie korektą wcześniejszych wzrostów. Wsparcie dla kursu może stanowić luka z wtorku ubiegłego tygodnia. Sporo stracił też BANK HANDLOWY, który po przecenie o 3,95% znalazł się na nowych minimach trendu spadkowego.

Przecenie nie oparł się również SWIG80, który stracił 0,79%. Wśród jego komponentów liderem wzrostów był SERINUS drożejący o 4,85%. Dobrą sesję miał za sobą ELEMENTAL, którego wartość wzrosła o 3,62%. Spółka tym samym znalazła się przy maksimach trendu wzrostowego.

ELEMENTAL - wykres dzienny
ELEMENTAL – wykres dzienny

Mocno spadkową sesję ma za sobą QUERCUS spadający o 5,34%. Przy niskich obrotach traciła KOFOLA. Przecena osiągnęła 4,92%.

Podczas dzisiejszej sesji:

  • Rosło 137 spółek
  • Traciło 196 spółek
  • Pozostały bez zmian 84 spółki
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa brent notowania | mrc kurs | maxitrade login | notowania mercator | analiza bitcoin | kryptowaluty wykresy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here