Naga MarketsGiełda w Warszawie w poniedziałek miała do odrobienia jedną zaległą sesję względem rynków za oceanem. Odbywało się to przy nieobecności inwestorów z Wielkiej Brytanii. Maj został dobrze zapoczątkowany, ponieważ wszystkie główne indeksy GPW znalazły się nad kreską. Drożały też kontrakty terminowe na WIG20, które o godzinie 17 handlowane były 2 punkty powyżej czwartkowego zamknięcia. Na całej linii umacniała się złotówka, po godzinie 17 kurs EURPLN był na poziomie 4,03.

Z ciekawych informacji dzisiejszego dnia warto przytoczyć raport Ministerstwa Gospodarki, z którego wynika, że wzrost w pierwszym kwartale 2015 roku wyniósł 3,3%. Została też podtrzymana prognoza wzrostu w całym roku na poziomie 3,4%. Dziś opublikowano również indeks PMI dla przemysłu za kwiecień, który wyniósł 54 punkty wobec prognoz na poziomie 54,6 punktu.

WIG20 cały dzień przebywał nad kreską, jednak po słabym fixingu zyskał tylko 0,34%. Najmocniejszą spółką z grona blue chips był KGHM, który kontynuując wzrosty dotarł do okrągłego poziomu 130 zł. Oznacza to wzrost o 2,81%. Na notowania miedziowego giganta na pewno ma wpływ kurs kluczowego dla niego surowca, który drożeje dzięki osłabianiu się amerykańskiego dolara. Dobrą sesję i nowe szczyty obecnego ruchu wzrostowego zaliczył ALIOR, który drożał o 2,32%.

Te artykuły również Cię zainteresują
ALIOR - wykres dzienny
ALIOR – wykres dzienny

Najsłabszą spółką w gronie komponentów WIG20 było LPP, które taniało po słabych informacjach dotyczących dynamiki przychodów w kwietniu. Walor stracił ostatecznie 3,07%. Nienajlepszą passę kontynuuje też PGE, przeceniony dziś o 1,93%.

Indeks obrazujący zachowanie się spółek o średniej kapitalizacji na GPW zyskał 0,51% i znalazł się bardzo blisko maksimów obecnej hossy. Wśród jego komponentów uwagę przykuwało HAWE drożejące o 5,31%. Spółka mocno rosła po czterech słabszych sesjach i znajduje się bardzo blisko wyjścia na nowe maksima zapoczątkowanego w styczniu ruchu wzrostowego. Mocno drożał też MILLENNIUM, którego akcje rosły o 2,73%.

MILLENNIUM - wykres dzienny
MILLENNIUM – wykres dzienny

Wśród negatywnie wyróżniających się komponentów MWIG40 najbardziej na czerwono świeciło się CCC, które zostało przecenione o 2,36%. Działo się to pomimo informacji ze spółki o wzroście przychodów w okresie styczeń-kwiecień w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o 20,3%. Słabą sesję ma za sobą też ZEPAK przeceniony o 2,02%.

SWIG80 to najmocniej spisujący się indeks podczas dzisiejszej sesji na GPW. Wskaźnik obrazujący zachowanie się spółek o małej kapitalizacji wzrósł o 0,86% i osiągnął nowe maksima trwającej hossy. Po serii słabych sesji najmocniejszą spółką SWIG80 był KERDOS drożejący o 6,35%. Spadki zatrzymały się w tym przypadku powyżej dołka z marca, a dzisiejszy wzrost został osiągnięty przy wyższym niż zwykle wolumenie. Dobry dzień mają za sobą też akcjonariusze MABIONA, który zdrożał o 5,33%.

KERDOS - wykres dzienny
KERDOS – wykres dzienny

Najsłabszą spółką SWIG80 był CORMAY, którego akcje po czwartkowym wyskoku w górę dziś znalazły się w korekcie. Ostatecznie spółka potaniała o 4,14%. Analogiczną sytuację mamy w przypadku spółki SERINUS, która została przeceniona o 3,04%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 210 spółek
• Traciło 156 spółek
• Pozostało bez zmian 67 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dolara forum | wykres bitcoin | jsw notowania forum | funt szterling | mercator medical kurs | forum gielda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here