Naga MarketsDzisiejsza sesja na GPW była tak nudna, że chyba przedstawię najnowsze informacje o dorożkarstwie w Kenii….

Niskie obroty, mały zakres wahań i końcowy rezultat na poziomie 0,05% poniżej piątkowego zamknięcia dla WIG20 sprawiały, że przez cały dzień trudno było nie zasnąć obserwując notowania.

WIG20 - wykres godzinowy
WIG20 – wykres godzinowy

Nie mieliśmy też wysypu ważnych danych makro z polskiej gospodarki, które mogłyby w sposób istotny odciągnąć wzrok od sytuacji na rynku. Poznaliśmy jedynie saldo rachunku bieżącego za luty, które wyniosło 116 mln euro wobec prognoz na poziomie 46 mln euro. Dane te jednak nie miały wpływu na rynek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najlepszym komponentem indeksu WIG20 był po raz kolejny EUROCASH, który zdrożał o 2,08%. Dobra passa tego waloru trwa w najlepsze, lecz przypominam o zbliżającym się oporze, który choć na chwilę może powstrzymać kupujących. Kolejne rekordy hossy wyznaczył dziś PGNIG, osiągając poziom 6 zł rósł o 1,87%.

PGNIG - wykres dzienny
PGNIG – wykres dzienny

Słaby dzień mają za sobą akcjonariusze ENEI, która straciła 2,12%. Nienajlepiej spisał się też inny przedstawiciel branży energetycznej, czyli ENERGA, która została przeceniona o 1,89%. Mocno spadał też BZWBK oddając 1,96% swojej wartości.

Większych odchyleń od poziomu neutralnego nie doczekaliśmy się też w przypadku spółek średnich. MWIG40 stracił symboliczne 0,03%. Zdecydowanie najmocniej wśród jego komponentów spisały się walory NETII, drożejące o 4,1%. Wzrost ten może być spowodowany informacjami o wprowadzeniu nowej i agresywnej cenowo oferty w celu pozyskania nowych klientów. Warto pamiętać też, że spółka została też mocno przeceniona w poprzednim tygodniu. Po trzech słabszych dniach dobrym wzrostem może się też pochwalić CD PROJEKT, drożejący dziś o 2,67%.

MEDICALG - wykres dzienny
MEDICALG – wykres dzienny

Słabą passę kontynuuje przeceniony dziś o 4,83% MEDICALG. Na cenę mogła mieć tu wpływ informacja o zmniejszeniu udziału funduszy zarządzanych przez AVIVA INVESTORS poniżej 5% w akcjonariacie spółki. Nienajlepszy dzień mają za sobą też akcjonariusze BORYSZEWA, którzy stracili 3,35%.

SWIG80 to jedyny indeks, który zakończył poniedziałkową sesję na plusie. Jednak wynik na poziomie 0,04% nie powala.
Najmocniejszym przedstawicielem małych spółek był EKO EXPORT, rosnący o 8,9%. Możemy w tym przypadku mówić o opuszczeniu górą ponad dwumiesięcznego zakresu zmienności. Po dwóch słabszych sesjach dobrym wynikiem może pochwalić się też ŚNIEŻKA, drożejąca o 4,07%. W tym przypadku jednak obroty nie zachęcają do interesowania się spółką.

ARCTIC PAPER - wykres dzienny
ARCTIC PAPER – wykres dzienny

Od szczytu w połowie stycznia w spadkach pogrążony jest ARCTIC PAPER tracący dziś 3,62%. Równocześnie cena dotarła w rejon minimów ruchu. Ich pokonanie powinno pogrążyć papier w dalszej przecenie. Nienajlepszą sesję ma też za sobą ASBIS, przeceniony o 3,39%. Jednak w tym przypadku możemy jeszcze mówić o miejscu na rozwinięcie korekty po ostatnich wzrostach.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pknorlen akcje | wiadomości bitcoin | mercator akcje | kurs cdprojekt | forex kursy walut | indeks s&p 500 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here