Naga MarketsPoniedziałkowa sesja na GPW to kontynuacja zeszłotygodniowych tendencji. W dalszym ciągu lepsze nastroje utrzymywały się w segmencie średnich i małych spółek. Za to WIG20 pozostawał dziś w lekkim odwrocie. Kontrakty terminowe na indeks blue chips straciły 7 punktów. Polski złoty po wynikach wyborów prezydenckich znacznie różniących się od przedwyborczych sondaży osłabiał się od samego rana. Po godzinie 17 kurs USDPLN oscylował wokół poziomu 3,65.

Przed dzisiejszą sesją poznaliśmy wyniki finansowe jednej z większych spółek wchodzących w skład WIG20. KGHM niestety rozczarował, a zysk netto w pierwszym kwartale wyniósł 397 mln zł netto wobec 417 mln zł rok wcześniej. Po słabym raporcie inwestorzy przecenili spółkę o 2,16%.

WIG20 po bardzo nieudanym fixingu stracił 0,46%, choć tuż przed godziną 17 znajdował się tylko nieznacznie pod kreską. Najmocniejszą spółką wśród warszawskich blue chips był PKN ORLEN, który po wzroście o 2,65% powrócił w rejon maksimów trendu wzrostowego. Kolejne rekordy hossy wyznaczył PGNIG, który drożał dziś o 1,81%.

Te artykuły również Cię zainteresują
KGHM - wykres dzienny
KGHM – wykres dzienny

Najsłabszą spółką WIG20 był po serii trzech wzrostowych sesji LPP, który został przeceniony o 3,57%. Sporo stracił też BZWBK, którego notowania o godzinie 17 znajdowały się 1,92% poniżej poziomu zamknięcia z piątku.

MWIG40 był najmocniejszym indeksem na GPW w Warszawie, a po udanej końcówce dzisiejszego handlu rósł o 0,38%. Najmocniejszym jego komponentem był CD PROJRKT, który poinformował, że na 7 dni przed globalną premierą Wiedźmina 3 spółka osiągnęła przedsprzedaż w wysokości miliona sztuk. W komunikacie czytamy również, że gra jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji 2015 roku. Po tych informacjach spółka drożała o 6,12% i wyszła na nowe maksima hossy. Bardzo dobrze poradziły sobie też walory KRUKA, które rosły o 3,68% i osiągnęły nowe maksima trwającego ruchu wzrostowego. Taki obraz handlu spowodowany był znacznym wzrostem zysku netto w pierwszym kwartale 2015 w porównaniu z rokiem ubiegłym.

CD PROJEKT - wykres dzienny
CD PROJEKT – wykres dzienny

Najsłabszym przedstawicielem spółek o średniej kapitalizacji na GPW był GETIN HOLDING, który stracił 1,37%. Nienajlepszy dzień mają za sobą też akcjonariusze BANKU HANDLOWEGO, który został przeceniony o 0,89%.

Indeks spółek o małej kapitalizacji na GPW zyskał dziś symboliczne 0,09% i oczywiście wyznaczył nowe maksima hossy. Jego najmocniejszym komponentem była AGORA, która po przedstawieniu wyników finansowych za pierwszy kwartał tego roku zdrożała o 6,16%.

AGORA - wykres dzienny
AGORA – wykres dzienny

Odreagowanie zaliczył też ASBIS, który po mocnym ubiegłotygodniowym tąpnięciu zyskał dziś 5,17%.
Do najsłabszych przedstawicieli małych spółek na GPW zaliczyć trzeba KERDOS, który po kilku dobrych sesjach został przeceniony o 8,11%. Negatywnie wyróżniał się też KORMAY, tracący 2,87%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 167 spółek
• Traciło 173 spółek
• Pozostały bez zmian 91 spółki

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator cena akcji | bitcoin aktualności | nasdaq akcje | cena ropy brent | wartosc dolara | lotos akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here