Naga MarketsSzok jakim było zerwanie rozmów w sprawie kolejnych transz pomocy dla Grecji odbił się na wszystkich globalnych rynkach. Zaczęło się w Azji, następnie fala wyprzedaży przetoczyła się przez rynki europejskie i amerykańskie. Niemiecki DAX stracił aż 3,56%. Stosunkowo dobrze wyglądał za to węgierski BUX przeceniony tylko o 0,84%. Wyjątkiem nie był oczywiście parkiet w Warszawie. Kontrakty terminowe na WIG20 spadły o 44 punkty.

Na poniedziałek nie były zaplanowane żadne dane makro z Polski.

Główne wydarzenie weekendu negatywnie wpłynęło na złotówkę. Rano było to widoczne głównie w stosunku do amerykańskiego dolara, jednak z biegiem czasu za sprawą przesunięć na EURUSD stało się to zauważalne głównie w relacji do euro. Wieczorem kurs EURPLN notowany był blisko poziomu 4,20. Rosła oczywiście rentowność obligacji skarbu państwa.

WIG20 ostatecznie został przeceniony o 1,82%. Jedynym przedstawicielem warszawskich blue chips, który dzień zakończył wzrostami był TAURON. Spółka zdrożała o 0,69%.

BOGDANKA - wykres dzienny
BOGDANKA – wykres dzienny

Walorem, który znalazł się po przeciwległej stronie była BOGDANKA tracąca 5,2%. Jest to i tak stosunkowo dobry wynik biorąc pod uwagę to co działo się w pierwszych minutach sesji, kiedy to walor wyznaczał kolejne minimum trendu spadkowego. Mocny spadek zaliczyło też LPP tracąc ostatecznie 3,85%.

Przecenie nie oparł się również MWIG40 tracąc ostatecznie 1,7%. Mimo tak mocnych spadków, wśród jego komponentów znalazło się kilka drożejących spółek. Na pierwszym miejscu zameldowała się NETIA, która wzrosła o 2,18%. Stosunkowo dobrze spisała się też GRUPA KĘTY rosnąc o 0,74%.

HAWE - wykres dzienny
HAWE – wykres dzienny

Zdecydowanie łatwiej odszukać spółki najmocniej przecenione. Na pierwszym miejscu tej listy znajduje się HAWE spadające o 6,43% i wyznaczające nowe minima trendu spadkowego. Po 6,25% tracił NEWAG i GETIN NOBLE BANK.

Minimalnie lepiej od pozostałych indeksów spisał się SWIG80, który stracił ostatecznie 1,43%. Zdecydowanie najmocniejszą spółką spośród jego komponentów był BIOTON. Jest to efekt ogłoszonego wezwania na 33% akcji po cenie 7 zł. Spółka podrożała ostatecznie 21,7%. Dobrze poradził sobie też CORAMY rosnąc o 7,81%.

BIOTON - wykres dzienny
BIOTON – wykres dzienny

Bardzo dużej przecenie uległ za to QUERCUS TFI. Spadki osiągnęły w tym przypadku 9,47%. Nienajlepszy dzień mają za sobą też akcjonariusze EKO EXPORT, które potaniało o 9,28% i osiągnęło nowe minima trendu spadkowego.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosły 84 spółki
• Traciły 294 spółki
• Pozostało bez zmian 50 spółektokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here