Naga MarketsPierwsza sesja sierpnia na GPW nie była zbyt atrakcyjna ani pod względem obrotów, ani poziomu zmienności. Całość wahań dla WIG20 zamknęła się w przedziale 15 punktów. Ostatecznie indeks wzrósł o 0,12%. Na wartości straciły za to kontrakty terminowe. Spadek wyniósł 2 punkty.

Zdecydowanie ciekawiej było na giełdzie w Atenach, na której odbyła się dziś pierwsza sesja od 26 czerwca. Spadki przekroczyły 16%, a w trakcie sesji było jeszcze gorzej. Nie robiło to jednak wrażenia na inwestorach handlujących na innych parkietach. DAX zyskał 1,19%, a BUX 0,12%.

Złotówka uległa nieznacznemu osłabieniu. Kurs USDPLN w okolicach godziny 19 znajdował się powyżej 3,78. Obligacje skarbowe lekko zyskiwały na wartości.

Te artykuły również Cię zainteresują
Początek tygodnia upływał pod znakiem odczytów PMI dla przemysłu za lipiec. Dane z Polski wyniosły 54,5 punktu, co było wynikiem lepszym niż przewidywania analityków.

W gronie warszawskich blue chips najmocniejszym komponentem było PEKAO, które zyskało 1,92%. Bardzo dobry sentyment towarzyszył też PKOBP, które rosło o 1,64%.

BOGDANKA - wykres dzienny
BOGDANKA – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazły się walory innego banku. ALIOR stracił 1,94% jednak ciągle znajduje się nad wybitą niedawno linią trendu spadkowego. Słabo wygląda też BOGDANKA przeceniona dziś o 1,13%. Warto zwrócić uwagę, że cena znajduje się w okolicach minimów trendu.

Indeks obrazujący zachowanie się spółek o średniej kapitalizacji na GPW stracił 0,17%, co nie jest dla byków złym wynikiem. Piątkowe wybicie zostało utrzymane w całości, a takie zachowanie indeksu z czasem może zachęcać do kontynuacji wzrostów. Wśród jego komponentów wyróżniała się NETIA drożejąca o 3,54%. Bardzo dobrą passę kontynuuje ORBIS. Po dzisiejszych wzrostach o 2,88% spółka wyszła na nowe maksima trendu wzrostowego.

ORBIS - wykres dzienny
ORBIS – wykres dzienny

Nowe minima trendu spadkowego wyznaczyło HAWE. Dzisiejszy spadek wyniósł aż 14,18%. Po ostatnich wzrostach korektę zaliczył GETIN NOBLE BANK tracąc 4,13%.

Najmocniejszym indeksem podczas poniedziałkowej sesji na GPW był SWIG80, który zyskał 0,82%. Wśród jego komponentów bardzo mocno wyróżniała się KOFOLA, która zyskała aż 16,98%. Jedynym mankamentem w tym przypadku jest dość niski poziom obrotów. Na wartości zyskiwał też BIOTON w przypadku którego znacznemu przyśpieszeniu uległ trend wzrostowy. Zyski posiadaczy akcji BIOTONU sięgnęły 13,36%.

BIOTON - wykres dzienny
BIOTON – wykres dzienny

Na nowe minima trendu spadkowego osunął się ASBIS będąc najsłabszym przedstawicielem spółek o małej kapitalizacji na GPW. Spadki sięgnęły 7,69%. Po ostatnich wzrostach mocno przeceniony został też MABION tracąc 4,6% swojej wartości.

Podczas dzisiejszej sesji:

  • Rosło 175 spółek
  • Traciło 185 spółek
  • Pozostały bez zmian 72 spółki
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: polski złoty kurs | kurs jsw | index dow jones | kurs dolara prognozy 2020 | kurs gbp online | dax giełda |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here