Naga MarketsPoniedziałek na GPW nie porwał uczestników rynku swoją aktywnością. Sesja nie przyniosła dużych odchyleń od poziomów neutralnych na żadnym z głównych indeksów. Kontrakty terminowe na WIG20 zyskały 8 punktów. Od godzin porannych złotówka traciła na wartości. Bardzo mocno było to widoczne w stosunku do amerykańskiego dolara. Po godzinie 17 kurs USDPLN był bliski 3,59. Rentowność polskich obligacji nieznacznie rosła.

W piątek zakończony został sezon wyników spółek notowanych na GPW. Wszystkie karty leżą już na stole, a inwestorzy mają komplet informacji do podejmowania kolejnych decyzji inwestycyjnych. Poniedziałek nie przyniósł też żadnych interesujących danych makro dotyczących polskiej gospodarki.

WIG20 poziomy maksymalne wyznaczył w pierwszej godzinie sesji. Następnie rozpoczęły się spadki, by w okolicach godziny 15 znajdować się w okolicy poziomu odniesienia. Ostatecznie jednak kupującym udało się wypracować wzrost o 0,35%. Najmocniejszym komponentem wśród warszawskich blue chips był ASSECO POLAND, który zyskał dziś 2,31%. W tabeli dobrze wygląda ostateczny wynik EUROCASH, który zdrożał o 1,88%. Trochę gorzej sytuacja się ma jeśli spojrzymy na wykres dzienny spółki, gdzie powstał stosunkowo duży górny cień po wzrostach w pierwszych minut dzisiejszej sesji.

Te artykuły również Cię zainteresują
EUROCASH - wykres dzienny
EUROCASH – wykres dzienny

Listę najsłabszych komponentów WIG20 otwiera LPP, które po serii mocnych sesji zostało przecenione o 2,04%. Na notowania spółki mogły mieć wpływ informacje, że Zarząd LPP rekomenduje wypłatę około 32 zł dywidendy z zysku za rok 2014. Słabo poradził sobie też KGHM, który stracił 1,51% swojej wartości.

Indeks spółek o średniej kapitalizacji na GPW zyskał 0,23% i w dalszym ciągu znajduje się minimalnie poniżej szczytów hossy. Najmocniejszym przedstawicielem MWIG40 była EMPERIA, która przy dużych obrotach zdrożała o 2,49% i znalazła się na poziomach najwyższych podczas aktualnego ruchu wzrostowego.

EMPERIA - wykres dzienny
EMPERIA – wykres dzienny

Dobrą sesję z nowymi maksimami hossy miała też AMICA, która rosła o 2,48%.

Do słabszych komponentów należało dziś HAWE, które tracąc 2,63% spadło poniżej poziomów ostatniego minimum. Po tygodniowej konsolidacji mocniej tracił też INTER CARS. Przecena osiągnęła tu 1,94%.

HAWE - wykres dzienny
HAWE – wykres dzienny

SWIG80 był najsłabszym z głównych indeksów na GPW. Wskaźnik obrazujący zachowanie się spółek o małej kapitalizacji stracił 0,26%. Najmocniejszą spółką wśród komponentów SWIG80 był INVESTMENT FRIENDS, który zdrożał 12%. To była też udana sesja dla akcjonariuszy COMARCH, który zdrożał o 7,98% i wyszedł na nowe maksima hossy.

LUBAWA - wykres dzienny
LUBAWA – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazła się dziś LUBAWA, przeceniona o 10%. Mocno spadało również GINO ROSSI, które oddało 6,78% swojej wartości.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 160 spółek
• Traciło 216 spółek
• Pozostało bez zmian 60 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eur usd | cena euro | funty | ropa wti | eur usd kurs | dolar prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here