Naga MarketsPoniedziałek na GPW nie przyniósł oczekiwanych rozstrzygnięć. Najważniejszy indeks warszawskiego parkietu próbował ruszyć w górę, próbował ruszyć w dół, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło i sesja zakończyła się bardzo blisko poziomu piątkowego zamknięcia. Kontrakty terminowe na WIG20 straciły 6 punktów.

Poniedziałek rozpoczął się od odczytów PMI w wielu krajach Europy. Dane z Polski pojawiły się tradycyjnie o godzinie 9. Indeks PMI dla przemysłu za maj wyniósł 52,4 punktu wobec oczekiwań na poziomie 53,5. Poznaliśmy też wskaźnik rynku pracy według BIEC, który wyniósł w maju 81,9 punktu wobec 81,7 punktu poprzednio.

Polski złoty uległ nieznacznemu osłabieniu się. O godzinie 19 kurs USDPLN handlowany był na poziomie 3,77. Rosła rentowność polskich obligacji. Poziom maksymalny dla 10-cio latek wyniósł w okolicach godziny 16 równo 3%.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 ostatecznie znalazł się minimalnie pod kreską tracąc 0,03%. Od rana z zainteresowaniem można było przyglądać się kursom ALIORA i PZU. Dzisiejsza sesja była pierwszą okazją kiedy inwestorzy mogli zareagować na kupno akcji ALIOR BANKU przez największego polskiego ubezpieczyciela. Obie spółki straciły na wartości. PZU soddał 2,72%, a ALIOR został przeceniony o 1,1%.

Najmocniejszym przedstawicielem blue chips był BZWBK, który zyskał 3,44%. Po długiej spadkowej serii pozytywnie wyróżnił się też KGHM, który zyskał 2,82%.

LPP - wykres dzienny
LPP – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazło się LPP, które zostało przecenione o 5,53%. Spadek był efektem negatywnej informacji ze spółki, w której podano, że w maju spadała marża w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku o około 10%.

MWIG40 był jedynym z głównych indeksów na GPW, który zakończył dzień zwycięstwem byków. Wzrost osiągnął 0,73%. Już w weekendowej analizie zwracałem uwagę, że w przypadku spółek o średniej kapitalizacji przewagę posiadają kupujący. Najmocniejszym przedstawicielem MWIG40 był STALPRODUKT, który zdrożał o 5,58% i mocno zbliżył się do maksimów całego trendu wzrostowego. Po słabej piątkowej sesji dobrze poradził sobie BUDIMEX, który rósł o 5,44%.

BUDIMEX - wykres dzienny
BUDIMEX – wykres dzienny

Wśród kompozytów MWIG40 zdecydowanie mniej było tych tracących na wartości. Listę najsłabszych spółek otwiera ZEPAK, który stracił 2,6%. Spadał też CD PROJEKT, którego wartość zmniejszyła się o 2,39%.

SWIG80 zachował się dziś identycznie jak WIG20. I w tym przypadku przecena osiągnęła zaledwie 0,03%. Najmocniejszym przedstawicielem SWIG80 był KREDYT INKASO drożejąc o 4,71%. Po kilku słabych sesjach odbił się też KOPEX, który rósł o 4,32%.

MABION - wykres dzienny
MABION – wykres dzienny

Najsłabszym komponentem SWIG80 był MABION przeceniony o 6,51%. Spółka od połowy maja znalazła się w intensywnej korekcie wcześniejszych wzrostów. Mocno tracił też SERINUS, który został przeceniony o 6,21% i wyznaczył nowe minima trendu spadkowego.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 173 spółek
• Traciło 180 spółek
• Pozostało bez zmian 70 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wykres eur usd | cena funta | akcje pgnig forum | comparic | kursy kryptowalut prognozy | bitcoin aktualnosci |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here