Naga MarketsOstatnia sesja tego tygodnia to wyczekiwanie przy wczorajszych minimach. Maksima sesji zostały wyznaczone w pierwszej godzinie notowań. Im bliżej weekendu tym bliżej było do poziomu neutralnego. Kontrakty terminowe na WIG20 wzrosły o 5 punktów. Krajowa waluta umacniała się przez cały dzień, na co wpływ miały niewątpliwie pozytywne informacje płynące z polskiej gospodarki. O godzinie 17 kurs USDPLN notowany był blisko poziomu 3,54.

Dzisiejszy dzień dostarczył ważnych danych makroekonomicznych dotyczących polskiej gospodarki. O godzinie 10 poznaliśmy wstępny odczyt PKB za pierwszy kwartał, który wyniósł 3,5% r/r. Wynik ten był lepszy od prognoz zlokalizowanych w okolicach 3,3% r/r. Odczyt był pierwszym argumentem do umocnienia się krajowej waluty. Popołudniu poznaliśmy saldo na rachunku bieżącym za marzec, które wyniosło +1,938 mld euro. Podano też poziom inflacji bazowej w kwietniu. Odczyt na poziomie +0,4% r/r był minimalnie powyżej oczekiwań. Również te dane sprzyjały umocnieniu się złotówki.

Z spółek należących do WIG20 swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał prezentował dziś SYNTHOS, który osiągnął zysk netto na poziomie 91,6 mln zł wobec oczekiwań zlokalizowanych w okolicach 63 mln zł. Inwestorzy nie przyjęli tych wyników dobrze i spółka została przeceniona o 0,84%. Raportem chwaliła się również ENEA, która w pierwszym kwartale odnotowała 262,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 210 mln zł rok wcześniej. Akcje tego przedstawiciela branży energetycznej potaniały o 2,23%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks warszawskich blue chips zyskał dziś symboliczne 0,05%. Najmocniejszym jego komponentem był po raz kolejny ALIOR, który tym razem zdrożał o 3,79% i wyznaczył nowe maksima trendu wzrostowego.

ALIOR - wykres dzienny
ALIOR – wykres dzienny

Dobrą sesję ma za sobą też EUROCASH, który do wczorajszego mocnego wzrostu dziś dołożył kolejne 2,66% wzrostu. Na takie zachowanie podczas ostatnich dwóch sesji wpływ mogły mieć pozytywne wypowiedzi jednego z członków zarządu spółki. Po wczorajszym tąpnięciu lekko odbił się też PGNIG, drożejący o 2,11%.

Po przeciwnej stronie znajdował się CYFROWY POLSAT, który został przeceniony o 1,56%. Nienajlepiej poradziło sobie też tracące 1,54% ASSECO POLAND.

Również indeks spółek o średniej kapitalizacji na GPW zyskał dziś bardzo nieznacznie. Wzrost osiągnął 0,18%. Po wyznaczeniu nowych minimów ruchu spadkowego mocno odbił się INTEGER.PL i ostatecznie dzień zakończył wzrostem o 7,27%. Dobrą sesję ma za sobą też PKP CARGO, które zdrożało o 2,87%. Możliwe, że do łask próbuje wracać także KERNEL, który rósł o 2,7%.

KERNEL - wykres dzienny
KERNEL – wykres dzienny

Najsłabszą spółką MWIG40 po dobrych wynikach za pierwszy kwartał był MEDICALG. Spółka została przeceniona o 3,1%. Przy minimalnych obrotach na drugim miejscu wśród najsłabszych spółek dzień zakończył GLOBAL CITY HOLDINGS, tracący 2,7% swojej wartości.

Najsłabszym indeksem na GPW był SWIG80, który stracił 0,23% i powoli, ale skutecznie oddala się od maksimów hossy wyznaczonych w poniedziałek. Najmocniejszym jego komponentem był ponownie MABION, który zaliczył trzecią z rzędu bardzo mocną sesję i wyznaczył oczywiście nowe maksima trendu wzrostowego. Dzisiejsze odchylenie od poziomu neutralnego wyniosło w tym przypadku 9,88%. Po wynikach mocno drożał COLIAN, który wyznaczył nowe maksima ruchu wzrostowego. Ostateczny wzrost osiągnął 6,95%, choć podczas sesji był on znacznie większy.

ACTION - wykres dzienny
ACTION – wykres dzienny

Najsłabszym komponentem SWIG80 był ACTION, który również przedstawiał dziś swoje wyniki za pierwszy kwartał i został przeceniony o 11,34%. Drugi dzień z rzędu spadał też SERINUS, który stracił 6,65%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 195 spółek
• Traciło 170 spółek
• Pozostało bez zmian 58 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dji index | cena złotego | dax notowanie | waluty w czasie rzeczywistym | kurs euro online | cena akcji lotos |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here