Naga MarketsPiątek na GPW przyniósł korektę ostatnich wzrostów. Najbardziej widoczna była ona tam gdzie można było wcześniej najwięcej zyskać. GPW w Warszawie poddała się w ten sposób ogólnie słabemu sentymentowi panującemu na giełdach w Europie.

O godzinie 14 poznaliśmy dane dotyczące wzrostu zatrudnienia w marcu, które wyniosło 1,1% r/r – był to odczyt zgodny z oczekiwaniami. Dowiedzieliśmy się też, że przeciętne wynagrodzenie w marcu wzrosło o 4,9% r/r wobec prognoz na poziomie 3,4% r/r. Jest to czynnik, który powinien zwiększać popyt wewnętrzny, a co za tym idzie przyśpieszać powrót inflacji do celu.

Indeks WIG20 stracił wczoraj 1,59% choć w pierwszej fazie sesji znajdował się jeszcze powyżej czwartkowego zamknięcia. Mimo tak słabych nastrojów po zielonej stronie rynku dzień zakończyły trzy spółki. Najlepiej spisała się BOGDANKA drożejąca o 1,32%. Kolejną dobrą sesję ma za sobą TAURON, którego wartość wzrosła o 0,83%. W tym przypadku możemy mówić o wzrostach po utworzeniu formacji podwójnego dna.

Te artykuły również Cię zainteresują
TAURON - wykres dzienny
TAURON – wykres dzienny

Grono spółek rosnących dopełnia EUROCASH, który zdrożał o 0,22%.
Najmocniej wczorajszej korekcie poddał się SYNTHOS przeceniony o 4,31%. Walor w ten sposób zniwelował wcześniejszy tydzień wzrostów. Bardzo mocno traciło też PZU, którego wartość spadła o 3,01%. Nienajlepszy dzień mają za sobą też akcjonariusze BZWBK przecenionego o 2,95%.

Korekcie poddały się też spółki o średniej kapitalizacji na GPW. MWIG40 stracił 0,78%. Wśród jego komponentów było jednak kilka rosnących spółek. Najlepiej spisał się ukraiński KERNEL, który po kilku słabszych sesjach zdrożał o 5,72% i znalazł się blisko poziomów maksymalnych obecnego ruchu wzrostowego. Odbicie kontynuował też MEDICALG rosnący o 3,03%.
Zdecydowanie więcej było jednak tracących spółek. Listę najsłabszych komponentów MWIG40 otwiera tracący wczoraj 4,55% GETIN NOBLE BANK.

GETIN NOBLE BANK - wykres dzienny
GETIN NOBLE BANK – wykres dzienny

Mocno w korektę wcześniejszych wzrostów weszła GRUPA AZOTY oddając 3,43% swojej wartości. Słabą sesję ma też za sobą CCC przeceniony o 2,78%.

Najmocniejszym indeksem był SWIG80. Spółki średnie też najmniej zyskiwały podczas wcześniejszych wzrostów.
Najmocniejszą spółką wśród komponentów SWIG80 był PCM, który stracił 5,46%. Mocno drożały też akcje GRAJEWA. Akcjonariusze zyskali w tym przypadku 3,04%. Wzrost można rozpatrywać w tym przypadku jedynie w kategoriach odreagowania wcześniejszych spadków.

GRAJEWO - wykres dzienny
GRAJEWO – wykres dzienny

Najsłabszą wśród spółek o małej kapitalizacji na GPW był MSX RESOURCES tracący 6,36%. Kolejny słaby dzień przy stosunkowo niskich obrotach ma za sobą KOFOLA, która została przeceniona o 4,93%. Sporo z wcześniejszych wzrostów oddał też ASBIS. Tracąc 4,74% walor znalazł się w rejonie wsparcia, którym jest linia szyi niedawno utworzonej formacji oRGR.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje lotos cena | bitcoin nowości | notowania orlenu | kurs mercator | pknorlen notowania | biomedlub |

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here