Naga MarketsPrzedostatnia sesja marca przyniosła znaczną poprawę sentymentu wokół GPW w Warszawie. Dobry nastrój inwestorów był widoczny na wszystkich głównych indeksach. Zbliżający się wielkimi krokami koniec kwartału oczywiście wspiera właśnie takie zachowanie się indeksów.
WIG20 zyskał dziś 0,98%, a wśród jego komponentów tylko trzy znalazły się nieznacznie pod kreską. Widać zatem, że wzrosty cechowały się znaczną szerokością rynku.

WIG20 - wykres godzinowy
WIG20 – wykres godzinowy

Najmocniejszą spółką wśród blue chips był dziś CYFROWY POLSAT. Wzrost o 5,84% nastąpił po kilku dniach korekcyjnych spadków. Bardzo dobrą sesję mieli też akcjonariusze ASSECO POLAND, które dzisiejszym wzrostem o 3,3% wyszło górą z blisko miesięcznej konsolidacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
ASSECO POLAND - wykres dzienny
ASSECO POLAND – wykres dzienny

Jak już wspomniałem tylko trzy spółki z WIG20 zakończyły poniedziałek poniżej poziomu odniesienia. Najwięcej z nich, czyli 0,44% stracił TAURON. Wykonał w ten sposób kolejny krok w kierunku minimów z połowy miesiąca.
Przechodząc do MWIG40 należy odnotować jego bardzo dobre zachowanie. Wzrost o 0,99% nie zanegował jeszcze sygnału sprzedaży, o którym wspominałem w analizie całego tygodnia, ale na pewno nie wiele brakuje żeby przyprawić o ból głowy wszystkich liczących na dalsze spadki na GPW.
Zdecydowanie najmocniejszy, wśród spółek średniej wielkości był GTC. Wzrost o 12,68% był reakcją na ogłoszone przez Lone Star wezwania do sprzedaży akcji spółki. Innym bardzo dobrze radzącym sobie walorem wśród MWIG40 był ukraiński KERNEL, który zdrożał o 7,89%. Po serii pięciu spadkowych sesji powrócił on dziś do formy, jaką prezentował jeszcze za czasów swojej obecności w WIG20.

KERNEL - wykres dzienny
KERNEL – wykres dzienny

Wśród komponentów MWIG40 najsłabszą spółką notowaną przy ulicy Książęcej była sama GPW. Spadek o 2,13% spowodował, że akcje GPW są najtańsze od początku miesiąca. Sporo jak na ogólne warunki handlu stracił też LOTOS, który został dziś przeceniony o 1,85%.
SWIG80 rósł dziś najsłabiej spośród omawianych przeze mnie indeksów. Warto odnotować, że ruch w górę o 0,65% pojawił się dla byków w odpowiednim momencie, ponieważ dalsze spadki mogły doprowadzić do wygenerowania sygnału sprzedaży.

ASBIS - wykres dzienny
ASBIS – wykres dzienny

Wśród małych spółek obyło się dziś bez fajerwerków. Najmocniejszy dziś FARMACOL, który zdrożał o 4,91%. Dobrą sesję miał też ELEMENTAL HOLDING, rosnąc o 4,11%.
Trzecią z rzędu nieudaną sesję zaliczył za to AGROTON, który stracił dziś 6,03%. Bardzo słabą passę kontynuuje też ASBIS, który podczas poniedziałkowej sesji stracił 5,3%, a od szczytu w połowie lutego został przeceniony już o ponad 42%.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy bitcoin | polski złoty | akcje pgnig cena aktualna | akcje jsw forum | gielda forum | notowania s&p 500 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here