Naga MarketsOstatnia sesja tygodnia na GPW upływała w bardzo neutralnych nastrojach. Zapędy kupujących były hamowane przez doniesienia z szczytu ministrów z Rygi, którego głównym tematem była Grecja. Kontrakty terminowe na główny warszawski indeks nieznacznie straciły na wartości i dalej znajdują się poniżej 2500 punktów. Przez cały dzień osłabiał się polski złoty. Po godzinie 17 kurs EURPLN osiągnął poziom 4,03.

O godzinie 10 poznaliśmy informację o stopie bezrobocia w marcu, która wyniosła 11,7% co było zgodne z oczekiwaniami.

Indeks warszawskich blue chips ostatecznie zamknął się poniżej poziomu odniesienia o 0,14%. Wśród jego komponentów dobrą passę kontynuuje LPP, które otwiera dzisiejszą listę spółek z najwyższym wzrostem. Ostatecznie wartość firmy wzrosła o 3,31%. Dzisiejsza dobra sesja doprowadza cenę w rejon poziomu szczytu z lutego. Jego potencjalne pokonanie dałoby sygnał powrotu większego zainteresowania walorami LPP.

LPP - wykres dzienny
LPP – wykres dzienny

Kolejną dobrą sesję z nowymi szczytami hossy zaliczył PKN ORLEN. Wartość tego ważnego komponentu WIG20 wzrosła o 2,28%.

Wśród warszawskich blue chips najmocniej stracił dziś PZU. Bardzo duży wpływ na to miały rewelacje podane przez agencję Bloomberg o planowanym zaangażowaniu PZU w powstanie Nowej Kompanii Węglowej. Po południu informacje te zostały zdementowane, a kurs częściowo odrobił straty. Ostateczne zamknięcie wypadło 2,42% poniżej poziomu odniesienia. Po wczorajszej dobrej sesji dziś słabo spisał się BZWBK przeceniony o 2,07%.

Najmocniejszym indeksem na GPW był dziś MWIG40. Wskaźnik obrazujący zachowanie się spółek średnich zyskał 0,44% i tylko trochę zabrakło do osiągnięcia poziomów maksymalnych podczas aktualnej hossy. Wśród jego komponentów najmocniej spisał się INTER CARS drożejący o 5,83%. W przypadku tej spółki oznacza to osiągnięcie nowych maksimów dotychczasowego trendu wzrostowego.

INTER CARS - wykres dzienny
INTER CARS – wykres dzienny

Bardzo dobrze spisały się również walory KRUKA i HAWE. Pierwsza z wymienionych spółek podrożała o 3,75% i osiągnęła nowe maksima hossy, a druga drożejąc o 3,56% kontynuowała wzrosty po wczorajszej mocnej sesji z wygenerowanym sygnałem kupna.

Negatywnym wyróżnieniem wśród MWIG40 były na pewno walory WAWELA, które zostały przecenione o 2,4%. Nienajlepiej spisał się też ukraiński KERNEL, który utknął w ponad miesięcznej konsolidacji przy maksimach wcześniejszego ruchu wzrostowego. Ostatecznie spółka straciła 2,22% swojej wartości.

Dobrą sesję z nowymi rekordami hossy zaliczył SWIG80 rosnąc o 0,3%. Listę najlepiej zachowujących się spółek otwiera AB SA, które zdrożało o 5,16%. Dobry dzień mają za sobą akcjonariusze ŚNIEŻKI, której wartość wzrosła o 3,94%. Spółka podała do publicznej wiadomości raport finansowy za 2014 rok.

KERDOS - wykres dzienny
KERDOS – wykres dzienny

Po dwóch mocnych sesjach tracił CIGAMES, który został przeceniony o 4,69%. Nienajlepszą passę kontynuował też KERDOS, który stracił dziś 2,94%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 175 spółek
• Traciło 164 spółek
• Pozostało bez zmian 87 spółekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here