Naga MarketsPo czwartkowej silnej przecenie polskich banków piątek nie przyniósł odbicia. WIG-Banki nawet lekko stracił na wartości. Oczywiście nie jest to zbyt komfortowa sytuacja dla graczy liczących na wzrosty, a każdy dzień pozostawania cen na tych poziomach zwiększa ryzyko kolejnych spadków.

Również WIG20 nie był zdolny do większych ruchów w żadną ze stron, a odchylenie na plus o 0,03% należy uznać raczej za sukces niedźwiedzi, które w dalszym ciągu wywierają presję na minima trendu. W przypadku kontraktów terminowych na indeks warszawskich blue chips oznacza to wzrost o 4 punkty. Na giełdach europejskich dominował kolor czerwony. Niemiecki DAX stracił 0,81%, a francuski CAC40 0,72%. Na wartości zyskał za to parkiet na Węgrzech, gdzie odchylenie wyniosło 0,32%.

Lekkie odbicie widoczne było na notowaniach złotówki. Kurs USDPLN spadł o 0,48% do poziomu lekko poniżej 3,82. Spadała też rentowność obligacji skarbowych. W przypadku 10-cio latek na koniec dnia notowaliśmy poziom w okolicach 3,06%.

Te artykuły również Cię zainteresują
W piątek poznaliśmy poziom rezerw walutowych za lipiec. Odczyt był niższy niż poprzednio i wyniósł 98,7 mld USD.

Wśród komponentów WIG20 wyraźnie na plusie dzień zakończył KGHM. Po czwartkowej przecenie miedziowy gigant zyskał 2,49%. Odbicie jest w tym przypadku dobrym sygnałem lecz nie zmienia w znaczący sposób słabej sytuacji technicznej spółki. Dobrą sesję zaliczył też PEKAO, który zdrożał o 2,37% i był najsilniejszym przedstawicielem sektora bankowego wśród warszawskich blue chips.

CI GAMES - wykres dzienny
CI GAMES – wykres dzienny

Najsłabszą spółką WIG20 był wczoraj TAURON. Ten przedstawiciel branży energetycznej spadając o 4,75% znalazł się na nowych minimach trwającego już blisko rok trendu spadkowego. Nienajlepszy dzień ma za sobą też ORANGE, które straciło 3,14%.

Neutralną sesję miały spółki o średniej kapitalizacji na GPW. MWIG40 stracił 0,15%. Wśród jego przedstawicieli pozytywnie wyróżniał się STALPRODUKT. Spółka przy znacznie wyższych niż zazwyczaj obrotach zyskała 7,6%. Po czwartkowym mocnym tąpnięciu solidne odreagowanie widoczne było na akcjach GETIN NOBLE BANK, który wzrósł o 5,56%.

GETIN NOBLE BANK - wykres dzienny
GETIN NOBLE BANK – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazły się walory APATORA, który po korekcie w dół prognozy zysku netto w 2015 roku otworzył się luką bessy, a do końca dnia przecena osiągnęła 8,6%. Słabszy dzień ma za sobą znajdujący się w silnym trendzie wzrostowym ORBIS. Spółka po osiągnięciu w tym tygodniu maksimów hossy wchodzi w fazę korekty. Piątkowe spadki wyniosły 5,44%.

ORBIS - wykres dzienny
ORBIS – wykres dzienny

Po zielonej stronie dzień zakończył SWIG80. Był to jednak tylko symboliczny wzrost, bo osiągnął zaledwie 0,06%. Najsilniejszą spółką wchodzącą w jego skład był sporo ostatnio tracący ASBIS. Wzrósł on o 8,22%. Drożał również CI GAMES. Wzrost o 6,52% oznacza w tym przypadku nowe maksima hossy.

CI GAMES - wykres dzienny
CI GAMES – wykres dzienny

Najsłabszym przedstawicielem małych spółek na GPW było SYGNITY, które potaniało o 4%. Walor znajduje się w korekcie wzrostów zapoczątkowanych w połowie lipca. Spadki, które osiągnęły 3,61% towarzyszyły spółce COMP.

Podczas wczorajszej sesji:

  • Rosły 174 spółki
  • Traciły 163 spółki
  • Pozostało bez zmian 81 spółek

banner_z_kartami

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones | eurpln stooq | sp 500 | kurs akcji pgnig | indeks dow jones | koszt dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here