Naga MarketsDzień po wygaśnięciu czerwcowej serii kontraktów terminowych na giełdowe parkiety powrócił optymizm. Wzrosty były powodowane tym, że pojawiły się postępy w negocjacjach z Grecją. Spekulacje te zostały nawet potwierdzone przez przewodniczącego Komisji Europejskiej. Silne wzrosty pojawiły się w całej Europie. Giełda w Atenach zanotowała skok o 9%, niemiecki DAX o 3,81%. Kontrakty terminowe na WIG20 zyskały 50 punktów.

Podczas dzisiejszego dnia poznaliśmy dane o koniunkturze gospodarczej w czerwcu. Odnotowano następujące odczyty: Przemysł +6 pkt, Budownictwo: -2 pkt., Handel detaliczny: +3 pkt.

Inwestorów obecnych na rynku walutowym uspokajał dziś minister finansów. Mateusz Szczurek powiedział, że Polska ma stabilną i odporną na wszelkie zawirowania rynkowe gospodarkę. Dodał, że jesteśmy przygotowani nawet na wystąpienie Grecji z strefy euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 zyskał ostatecznie 2,21%, co jest przeciętnym jak na ogólny sentyment jaki panował w Europie. Najsilniejszym przedstawicielem blue chips był MBANK, który zdrożał o 5,5%. Bardzo pozytywnie wyróżniał się też BZWBK rosnący o 4,4%. Dobrze spisała się również ENERGA, której wartość wzrosła o 3,95%.

ENERGA - wykres dzienny
ENERGA – wykres dzienny

Pod kreską dzień zakończyły dwie spółki. Najmocniej w gronie blue chips traciła BOGDANKA, która oddała 2,02% swojej wartości. Drugim przedstawicielem największych spółek notowanym w Warszawie, który spadał był ALIOR przeceniony o 1,55%.

Bardzo dobrze poradził sobie rosnąc o 2,36% MWIG40. Zdecydowanie najmocniejszym przedstawicielem spółek o średniej kapitalizacji na GPW była GRUPA AZOTY, która zdrożała o 11,89%. Dobrą sesję ma za sobą też AMICA, której wartość wzrosła o 4,72%. W tym przypadku cena akcji znalazła się bardzo blisko poziomów maksymalnych trwającej hossy.

AMICA - wykres dzienny
AMICA – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazły się akcje spółek kolejowych. Najmocniej w gronie MWIG40 traciło PKP CARGO przecenione o 2,07%. Tracili również akcjonariusze NEWAGU, którego wartość spadła o 1,45%.

Najsłabszym z głównych indeksów na GPW był SWIG80, który zyskał zaledwie 0,19%. Na jego tle pozytywnie wyróżniał się BYTOM rosnący o 7,36%. Dobrze spisał się też KREDYT INKASO, który zdrożał o 5,66%.

BYTOM - wykres dzienny
BYTOM – wykres dzienny

Przedstawicielem spółek o małej kapitalizacji na GPW, która otwiera listę najbardziej przecenionych spółek jest CORMAY. Jego wartość spadła o 2,84%. Z dobrego sentymentu rynkowego nie skorzystała też ŚNIEŻKA spadająca o 2,78%. W tym przypadku jednak należy zauważyć bardzo niskie obroty, co mogło sprawić, że wycena cechuje się pewną losowością.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 200 spółek
• Traciły 153 spółki
• Pozostało bez zmian 57 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs eur/usd | forex waluty w czasie rzeczywistym | forum gielda | waluta euro | usd notowania | mercator |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here