Naga MarketsTrzeci piątek czerwca to już tradycyjnie termin rozliczania kontraktów terminowych. Dzieje się tak nie tylko na GPW, ale i prawie na całym świecie. Już z tego powodu można było oczekiwać, że sesja przyniesie atrakcje. Pewnym też można było być sporych obrotów. I to wszystko zobaczyliśmy wczoraj na parkiecie przy ul. Książęcej. Były też mocne spadki, które sugerowałem naszej grupie na Facebooku po czwartkowej sesji. Wrześniowa seria kontraktów terminowych na WIG20 straciła 23 punkty.

Dzień nie obfitował w dane makro z polskiej gospodarki. Ciekawą informację, która pośrednio może mieć wpływ na dalszy kurs złotego podała Najwyższa Izba Kontroli. W raporcie NIK napisano, że w 2014 była przestrzeń do większych obniżek stóp procentowych, a utrzymywanie ich na stosunkowo wysokim poziomie źle wpływało na popyt wewnętrzny oraz odsuwało w czasie powrót inflacji do celu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złotówka traciła na wartości zarówno wobec euro jak i dolara amerykańskiego. Na koniec dnia kurs USDPLN osiągnął poziom blisko 3,69.

WIG20 stracił w piątek aż 1,5% i spadł poniżej wczorajszych minimów, które były najbliższym wsparciem. Naruszony też został poziom 2300 punktów. Wśród jego komponentów od rana uwagę przykuwało PEKAO, które pierwszy raz było notowane bez dywidendy. Trzeba też pamiętać, że część spadku WIG20 można przypisać właśnie temu faktowi.

ALIOR - wykres dzienny
ALIOR – wykres dzienny

Najmocniejszą spółką wśród blue chips był ALIOR, który mocno drożał już drugą sesję z rzędu. Tym razem wzrost osiągnął 3,67%. Można tu mówić o wyraźnym przebiciu linii miesięcznej korekty. Na wartości zyskiwało też ASSECO POLAND. Odchylenie od poziomu neutralnego osiągnęło w tym przypadku 1,05%.

Po wczorajszym spadku o 3,93% interesująco wyglądają trzy ostatnie świece na wykresie BZWBK. Wyraźna przecena dotknęła akcjonariuszy ORANGE POLSKA. Spadki w tym przypadku osiągnęły 3,26%.

BZWBK - wykres dzienny
BZWBK – wykres dzienny

Spadkom nie oparł się też tracący 0,48% MWIG40. Oznacza to równocześnie powrót poniżej 3700 punktów. Po raz kolejny naruszone zostało też marcowe minimum. W jego składzie można było znaleźć jednak kilka drożejących spółek. Na pierwszym miejscu wymienić należy tu GTC, które rosło o 5,83%. Drugą z rzędu wzrostową sesję zaliczył APATOR drożejący o 5,24%.

GTC - wykres dzienny
GTC – wykres dzienny

Listę najsłabszych spółek kolejny raz otwiera JSW przecenione o 5,62%. Oczywiście oznacza to nowe historyczne minima. Po czwartkowym wzroście nie zostało już ani śladu w przypadku GETIN NOBLE BANKU, który stracił 5,16%.

Na wartości tracił również SWIG80. Indeks obrazujący zachowanie się spółek o małej kapitalizacji spadł o 0,5%. Z spółek wchodzących w jego skład wyróżniał się CI GAMES, który rosnąc o 7,42% wszedł na nowe maksima trendu wzrostowego. Drugą z rzędu dobrą sesję ma za sobą QUERCUS TFI drożejący o 4,76%.

CI GAMES - wykres dzienny
CI GAMES – wykres dzienny

Przy bardzo niskich obrotach listę najsłabszych spółek SWIG80 otwiera KOFOLA przeceniona o 6%. Sporo stracił też COLIAN HOLDING. Spadek o 4,84% mocno pogłębił korektę wcześniejszych wzrostów.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 151 spółek
• Traciło 186 spółek
• Pozostało bez zmian 75 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar kurs prognoza | dax indeks | biomedlub akcje | kurs eur usd | euro/usd | kurs akcji mercator |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here