Naga MarketsPiątek na GPW stanowił lekkie odreagowanie ostatnich spadków. Prawie przez całą sesję indeks blue chips znajdował się nad kreską. Jednak ostatecznie, dzięki fixingowi, na którym WIG20 stracił ponad 10 punktów znaleźliśmy się 0,14% poniżej poziomu odniesienia.
Piątek nie przyniósł żadnych nowych informacji makro z polskiej gospodarki, które mogłyby wpłynąć na GPW. Inwestorzy mogli jedynie inspirować się zachowaniami innych parkietów.
Przechodząc do komponentów WIG20 na pierwszym miejscu wyróżnić trzeba EUROCASH. Walor po serii słabych sesji zyskała wczoraj 3,65%. Na zachowanie się kursu mogło mieć wpływ opublikowane w piątek przed sesją roczne sprawozdanie finansowe spółki. Pojawiła się też propozycja wypłaty dywidendy. Jak widać po wzroście, inwestorzy optymistycznie przyjęli te informacje.

EUROCASH - wykres dzienny
EUROCASH – wykres dzienny

Drugim komponentem indeksu blue chips mogącym poszczycić się wczoraj solidną zwyżką był SYNTHOS. Na wzrost o 3,48% miała tu niewątpliwie wpływ rekomendacja wydana przez Erste. Do osiągnięcia ceny docelowej licząc od wczorajszego zamknięcia mamy jeszcze 10-cio procentowy potencjał wzrostu.
Do spółek radzących sobie słabiej po raz kolejny zakwalifikować trzeba CYFROWY POLSAT. Wczorajszy spadek o 2,62% w sposób znaczący pogłębił korektę, w której znajduje się kurs.
Indeks średnich spółek notowanych na GPW również znalazł się wczoraj pod kreską. Spadek o 0,11% należy przyjąć z lekkim optymizmem, ponieważ widać, że aktywował się jakiś popyt chętny do kupna przecenionych papierów.
Najlepszą spółką MWIG40 był w piątek STALPRODUKT. Wzrost o 5,63% i powrót w rejom maksimów obecnego ruchu, stanowi niewątpliwie mocny argument dla byków liczących na kontynuację wzrostów. Dobrze spisał się też INTEGER, który wzrósł o 5%. W tym przypadku jednak jest raczej tylko odreagowanie po ostatnich sporych spadkach.

GETIN NOBLE BANK - wykres dzienny
GETIN NOBLE BANK – wykres dzienny

W piątek doszło do zmaterializowania się ryzyk na walorach GETIN NOBLE BANKu, na które zwracałem już uwagę w wtorek. Spadkiem o 4,07% cena zeszła na najniższe poziomy aktualnej bessy.
Indeks SWIG80 rosnąc o 0,02% jako jedyny na GPW zaliczył zamknięcie powyżej poziomu z czwartku. Wśród jego komponentów wyróżniał się EKO EXPORT rosnąc o 6,35%. Dobrze spisał się też INVESTMENT FRIENDS z wzrostem o 4,55%.

IMPEXMETAL - wykres dzienny
IMPEXMETAL – wykres dzienny

Najsłabszym przedstawicielem małych spółek był IMPEXMETAL, który stracił 6,1%. Spadek jest w tym przypadku jedynie korektą bardzo silnych wzrostów trwających od połowy grudnia.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here