Naga MarketsZapraszam do mocno wieczornej analizy dzisiejszych wydarzeń na GPW.

Czwartkowa sesja w Warszawie przyniosła znaczne pogorszenie nastrojów. Bardzo widoczne było to wśród największych spółek na GPW. Kontrakty terminowe na WIG20 straciły 19 punktów. Było to zachowanie całkowicie odmienne np. od tego, które widzieliśmy za naszą zachodnią granicą, gdzie DAX wzrósł o 1,84%. Dzisiejszy dzień to także spore umocnienie złotówki. O godzinie 22 kurs USDPLN spadł poniżej 3,57. W tym samym kierunku co krajowa waluta poruszały się ceny obligacji. Rentowność 10-cio latek na zamknięciu sesji wynosiła 2,85%.

Z głównych warszawskich spółek swoje wyniki finansowe prezentowały trzy. TAURON osiągnął w pierwszych trzech miesiącach tego toku zysk netto w wysokości 502 mln zł wobec oczekiwań na poziomie około 352 mln zł. Przedstawiciel branży energetycznej zdrożał o 1,04%. Dobrze został przyjęty raport CYFROWEGO POLSATU, który osiągnął w pierwszym kwartale 170,8 mln zł netto zysku wobec oczekiwań na poziomie około 156 mln zł. Spółka rosła o 3,02%. Nie rozczarował także ASSECO POLAND, który osiągnął zysk netto na poziomie 77,6 mln zł przy oczekiwaniach zlokalizowanych w okolicach 61 mln zł. W efekcie takiego raportu wartość spółki wzrosła o 0,26%.

W dniu dzisiejszym poznaliśmy też serię danych dotyczących inflacji w Polsce. Kulminacją była inflacja CPI za kwiecień, która wyniosła +0,4% m/m oraz -1,1% r/r. Oczekiwania były zlokalizowane nieco niżej. Z odczytów widać, że wskaźnik ten powoli zaczyna zawracać i można mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości może zacząć powracać do celu NBP.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 był najmocniej tracącym dziś głównym indeksem na GPW. Przecena osiągnęła w tym przypadku 1,05%. Pomijając przedstawiający dziś swój raport finansowy CYFROWY POLSAT najmocniejszą spółką wśród blue chips był EUROCASH, który rósł o 1,76% i odrobił całość wczorajszych strat. Dobrze poradziła sobie również BOGDANKA, która zdrożała o 1,75%.

TAURON - wykres dzienny
TAURON – wykres dzienny

Zdecydowanie najmocniej tracącą spółką był PGNIG, który oddał 8,35% i w znacznym stopniu przyczynił się do przeceny całego WIG20.

Spadki, choć znacznie lżej dotknęły również MWIG40, który stracił 0,19%. Najmocniejszym jego komponentem było FORTE, które zdrożało o 5,19% i wyszło na najwyższe poziomy od połowy marca. Sporo zdrożał też BUDIMEX, który znajduje się ciągle w pobliżu maksimów hossy. Spółka zdrożała dziś o 2,88%.

ORBIS - wykres dzienny
ORBIS – wykres dzienny

Do najsłabszych komponentów MWIG40 należał ORBIS, który mocno tracił po zwiększeniu straty netto w pierwszym kwartale tego roku. Przecena osiągnęła w tym przypadku 5,08% – choć podczas sesji kurs znajdował się na znacznie niższych poziomach. Sporo stracił też APATOR, który oddał 4,72 % swojej wartości.

Spadkom nie oparł się również indeks spółek o małej kapitalizacji, tracąc 0,11%. Jego najmocniejszym komponentem był DUDA, która rosła o 6,77%. Dobrze spisała się również ABC DATA, drożejąc po przedstawieniu wyników za pierwszy kwartał o 6,18%.

SERINUS - wykres dzienny
SERINUS – wykres dzienny

Również w przypadku SERINUS wyniki za pierwszy kwartał miały kluczowe znaczenie. Spółka jednak została przeceniona o 14,47%. Dobrej sesji nie miało także RAFAKO, które straciło 11,14% swojej wartości. W tym przypadku kluczowe znaczenie na zachowanie się kursu miały informacje o planach emisji akcji serii J.

invest

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 156 spółek
• Traciło 189 spółek
• Pozostało bez zmian 77 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa wti forum | eur usd kurs | kurs złoty | kurs dolara prognozy 2020 | lotos notowania | usd prognoza |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here