Naga MarketsCzwartkowa sesja na GPW nie przyniosła większych zmian technicznych na głównych warszawskich indeksach, choć w okolicach godzin południowych wydawało się, że zanosi się na większe problemy. Ostatecznie kontrakty terminowe na WIG20 zyskały jeden punkt względem poziomu notowanego na wczorajszym zamknięciu. W okolicach godziny 12 pewne emocje budziło mocne osłabienie się krajowej waluty i spory wzrost rentowności polskich obligacji. Kurs EURPLN w pewnym momencie znajdował się powyżej poziomu 4,08, czyli najwyżej od miesiąca, a rentowność obligacji dziesięcioletnich przekroczyła 3 procent i była najwyższa od października 2014 roku. Jednak im bliżej godziny 17 to sytuacja stawała się coraz bardziej spokojna.

Ważnym wydarzeniem na GPW był też dzisiejszy debiut WIRTUALNEJ POLSKI, który wypadł dość dobrze. Podczas pierwszej sesji spółka zdrożała względem ceny emisyjnej o 9,38%. Zostało to osiągnięte przy obrotach na poziomie 15,6 mln złotych.

O godzinie 14 poznaliśmy informacje o poziomie rezerw walutowych, które wyniosły w kwietniu 102,9 mln złotych. Nie były to jednak zbyt istotne dane mogące wpłynąć na zachowanie się GPW.

Te artykuły również Cię zainteresują
Istotną informacją dotyczącą komponentu WIG20 były wyniki za pierwszy kwartał przedstawione przez PGE.  Spółka w pierwszych trzech miesiącach osiągnęła zysk netto na poziomie 1095 mln złotych co jest wynikiem lekko powyżej rynkowego konsensusu. Inwestorzy po początkowych wzrostach ostatecznie przecenili PGE o 1,37%.

Indeks warszawskich blue chips ostatecznie stracił 0,08%, a jego najmocniejszym komponentem była ENEA, która zdrożała o 1,96%. Dobrą sesję ma za sobą też LPP, które po serii słabych dni rosło o 1,6%.

ENERGA - wykres dzienny
ENERGA – wykres dzienny

Najsłabszą spółką wśród komponentów WIG20 był dziś EUROCASH, który dzisiejszym spadkiem o 2,69% zredukował prawie cały wczorajszy wzrost. Sporo przeceniona została też ENERGA, która oddała 2,01% swojej wartości i oddaliła się w ten sposób od wczorajszej luki cenowej spowodowanej odcięciem dywidendy.

MWIG40 to jedyny indeks, który zakończył dzień po zielonej stronie. Po drodze wyznaczył oczywiście nowe maksima hossy. Widać, że byki w tym segmencie czują się ciągle silne. Najmocniejszym przedstawicielem spółek o średniej kapitalizacji był BORYSZEW, który drożał o 3,97% i opuścił w ten sposób ostatni zakres zmienności. Drugą z rzędu dobrą sesję miał STALPRODUKT, który rosnąc o 3,62% znalazł się na nowych maksimach hossy.

INTEGER.PL - wykres dzienny
INTEGER.PL – wykres dzienny

Słaby dzień mają za sobą akcjonariusze INTEGER.PL. Spółka ma nienajlepszą passę od marcowych szczytów, a dziś dokłada do tego kolejne 3,72% przeceny. Zadowoleni nie mogą być też inwestorzy, którzy liczyli na szybkie wzrosty LOTOSU. Nie dość, że walor ma problem z wejściem w dużą lukę cenową widoczną na wykresie to traci od szczytu z poniedziałku, a dziś dorzucił do tego przecenę o 1,84%.

LOTOS - wykres dzienny
LOTOS – wykres dzienny

SWIG80 podczas dzisiejszej sesji przez chwilę znajdował się powyżej okrągłego poziomu 14 tys. punktów. Kupującym zabrakło jednak paliwa do końca sesji i o godzinie 17 wskaźnik obrazujący zachowanie się spółek o małej kapitalizacji na GPW znalazł się 0,12% poniżej poziomu odniesienia. Najmocniejszym komponentem SWIG80 był KERDOS, który zdrożał o 3,68%. Sporo podrożało również ASSECO BUSINESS SOLUTIONS. Po wzroście o 3,19% walor osiągnął najwyższe poziomy podczas trwającej hossy.

invest
ASBIS - wykres dzienny
ASBIS – wykres dzienny

Zdecydowanie najsłabszym przedstawicielem małych spółek był ASBIS, który po raporcie za pierwszy kwartał 2015 roku stracił 30,77%! Inwestorom wyraźnie nie spodobało się zwiększenie straty spółki do 12,4 mln USD w pierwszych trzech miesiącach tego roku.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 155 spółek
• Traciło 187 spółek
• Pozostały bez zmian 72 spółki

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut wykres | zł kurs | biomed-lublin notowania | kurs orlen | indeks nasdaq | bitcoin cash prognozy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here