Naga MarketsCzwartek był na GPW kontynuacją zapoczątkowanego w poniedziałek odbicia. W dalszym ciągu tematem numer jeden na rynkach finansowych była Grecja i jej rozmowy z wierzycielami. W warunkach lekkiej niepewności o dalsze losy jednego z krajów strefy euro niemiecki DAX zyskał 0,02%, natomiast węgierski BUX stracił 1,68%. WIG20 zachowywał się na tym tle stosunkowo dobrze, a kontrakty terminowe zyskały 12 punktów.

O godzinie 14 zaprezentowany został poziom bieżącego wskaźnika ufności konsumenckiej, który w czerwcu wyniósł -10,4 wobec poprzedniego odczytu na poziomie -13,6. Natomiast wyprzedzający wskaźnik ufności konsumenckiej wyniósł -11,7 wobec poprzednio -17,2. Oczywiście nie były to dane o najwyższym stopniu istotności dla rynku.

Kurs złotówki niewiele się zmienił od wczorajszej sesji. O godzinie 22 EURPLN wyceniane było na poziomie powyżej 4,17. Stabilnie zachowywały się też obligacje skarbowe. Rentowność 10-cio latek wyniosła na zamknięciu warszawskiej sesji 3,21%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks blue chips zyskał ostatecznie 0,25%, a najmocniejszą spółką wśród jego komponentów był SYNTHOS, który zdrożał o 2,77%. Pierwsze oznaki możliwego odbicia po ostatnich ogromnych spadkach dała BOGDANKA, która zdrożała o 2,43%.

SYNTHOS - wykres dzienny
SYNTHOS – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazły się walory TAURONU, które potaniały o 2,47%. Tracił również CYFROWY POLSAT. Przecena osiągnęła w tym przypadku 2,45%.

Pozostałe główne indeksy GPW nie zachowywały się już tak dobrze jak WIG20. MWIG40 stracił 0,36% i ma za sobą już serię trzech spadkowych sesji. Najmocniejszym przedstawicielem spółek o średniej kapitalizacji na GPW był CD PROJEKT, który drożejąc o 2,73% mocno zbliżył się do maksimów hossy. Drożało również JSW. Wartość spółki z Jastrzębia wzrosła o 2,18%.

CD PROJEKT - wykres dzienny
CD PROJEKT – wykres dzienny

Po kilku sesjach odbicia do spadków powrócił INTEGER.PL. Spółka została przeceniona o 4,17% i znalazła się w pobliżu minimów trendu spadkowego. Na wartości tracił też KRUK, przeceniony o 2,76%.

Najsłabszym indeksem z lokalnymi nowymi minimami trendu spadkowego na GPW był SWIG80, którego wartość spadła o 0,46%. Na tle pozostałych jego komponentów pozytywnie wyróżniał się KREDYT INKASO próbujący powrócić w rejon maksimów trendu po środowych spadkach. Spółka zdrożała o 3,42%. Straty z środy odrabiało również ACE, które rosło o 3,38%.

ACE - wykres dzienny
ACE – wykres dzienny

Po ostatnich wzrostach w korektę weszła za to ASTARTA przeceniona o 6,03%. Traciły też ZAKŁADY MIĘSNE KANIA, które spadając o 5,1% oddały prawie całość wzrostów z trzech ostatnich dni.

invest

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosły 144 spółki
• Traciło 177 spółek
• Pozostało bez zmian 86 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs funta online | bitcoin cena | funt online | eur usd kurs | forex waluty | akcje lotos cena |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here