Naga MarketsCzwartkowa sesja na GPW przyniosła wzrosty. Na zielono o godzinie 17 świeciły się dziś wszystkie główne indeksy warszawskiego parkietu. Kupujący za udaną uznają szczególnie drugą połowę sesji.

WIG20 zyskał dziś 0,7% i znalazł się na nowych maksimach obecnego ruchu wzrostowego. Z spółek szczególnie mocno wyglądał dziś PKN ORLEN. Spółka systematycznie wspina się na nowe rekordowe poziomy, a dzisiejszy wzrost o 2,94% skutecznie oddala ją od okrągłego poziomu 60 zł. Po dzisiejszym wzroście o 2,69% zachęcająco zaczyna też wyglądać wykres MBANKU.

MBANK - wykres dzienny
MBANK – wykres dzienny

Kolejny raz dobrze zaprezentował się też SYNTHOS. Spółka zdrożała dziś o 2,4% i znalazła się na nowych maksimach obecnego ruchu wzrostowego.
W indeksie warszawskich blue chips było 6 komponentów tracących na wartości, a przewodził im LPP, które oddało 2,17% swojej wartości. Dzisiejszy ruch ceny tej spółki wpasowuje się idealnie w trwającą blisko miesiąc korektą wzrostów. Na wartości stracił też m.in. KGHM, który w ostatnim czasie nie może liczyć na pomoc ze strony kluczowych dla niego surowców. O godzinie 17 taniała i miedź i srebro, a sam KGHM został przeceniony o 0,76%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks spółek średnich już wczoraj sygnalizował, że jest w stanie powalczyć z powstałymi ostatnio argumentami strony podażowej. Dzisiejszy wzrost o 1,29% tylko to potwierdza, a byki mogą prawdopodobnie już zapomnieć o niedawnych problemach. Indeks znalazł się bowiem na nowych maksimach obecnej hossy.

MWIG40 - wykres dzienny
MWIG40 – wykres dzienny

Wśród jego komponentów na szczególną uwagę zasłużył po raz drugi z rzędu GETIN NOBLE BANK, który po wczorajszym wzroście o 7,69%, dziś dołożył kolejne 5,95% docierając w ten sposób do dolnego ograniczenia niedawnej konsolidacji. Dobrą sesję za sobą mają też akcjonariusze ING BANKU ŚLĄSKIEGO, który zdrożał dziś o 5,84% opuszczając w ten sposób ostatni zakres zmienności. Długoterminowo może to być ciekawe miejsce do zawarcia transakcji. Dobrą passę podtrzymywał też LOTOS drożejący o 4,74%.

ING BANK ŚLĄSKI - wykres dzienny
ING BANK ŚLĄSKI – wykres dzienny

Na tak mocnym rynku znalazło się kilka przecenionych walorów. Szczególną czerwienią wyróżniał się BORYSZEW. Tracąc 1,95% znalazł się na poziomach najniższych w trwającej miesiąc korekcie. Przeceniony został też STALPRODUKT, który przy niskim obrocie został przeceniony o 1,93%.

SWIG80 spisał się troszkę słabiej niż indeks spółek średnich. Zyskał 0,31% nie docierając przy tym do poziomów maksimów obecnej hossy. Jednak wśród jego składników można znaleźć takie perełki jak rosnąca o 9,97% KOFOLA. Osobiście jednak ostrożnie podchodziłbym do waloru, ponieważ za wzrostem szły praktycznie żadne obroty. Drugi dzień z rzędu mocną sesję zaliczyła ASTARTA, której wykres prezentowałem wczoraj po sesji. Dzisiejsza luka hossy i utrzymanie do końca dnia wzrostu o 7,61% może w tym przypadku być mocnym oparciem dla byków.
Z spółek przecenionych negatywnym wyróżnieniem jest MCI tracące dziś 3%. W przypadku tej spółki byki wczoraj wyszły na nowe maksima obecnego ruchu wzrostowego, a następnie oddały pole podaży. Dzisiaj przecena była kontynuowana. Taki układ na pewno nie pozostawia po sobie dobrego wrażenia.

MCI - wykres dzienny
MCI – wykres dzienny

Słabością popisała się po raz kolejny spółka ACE przeceniona dziś o 2,96%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here