Naga MarketsCzwartkowa sesja na GPW była kolejną, która nie przyniosła większych zmian wśród głównych indeksów. Kontrakty terminowe na WIG20 zyskały 3 punkty. Polski złoty pozostawał stabilny przez cały dzień. Po godzinie 17 kurs USDPLN kształtował się w okolicach poziomu 3,68.

Z opublikowanego protokołu po posiedzeniu RPP wynika, że Rada spodziewa się stopniowego przyśpieszenia zarówno w gospodarce Polski jak i Europy. To z kolei powinno wspierać powrót inflacji do celu.

WIG20 po udanej ostatniej godzinie handlu dzień zakończył wzrostem o 0,15%. Najmocniejszym jego komponentem było ORANGE, które zdrożało o 1,56%. Spółka znalazła się blisko aktualnych maksimów. Dobry dzień zaliczył też w końcu PKOBP, którego wartość wzrosła o 1,45%.

Te artykuły również Cię zainteresują
PKOBP - wykres dzienny
PKOBP – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazły się walory ASSECO POLAND, które zostały przecenione o 1,88%. Spółka minimalnie naruszyła dziś maksima trendu wzrostowego, jednak późniejsze spadki i świeca o długim, czarnym korpusie nie wyglądają dobrze na wykresie. Po ostatnich dobrych sesjach tracił też PKN ORLEN. Wartość spółki spadła o 1,36%.

Również MWIG40 zakończył minimalnie nad kreską. Wskaźnik obrazujący zachowanie się spółek o małej kapitalizacji wzrósł o symboliczne 0,07%. Wśród jego komponentów mocno wyróżniało się HAWE, którego wartość wzrosła o 6,13%. Spółka powróciła w rejon utraconego niedawno wsparcia. Na razie wygląda to jedynie na ruch powrotny jednak rekomendacja, która pojawiła się w dniu dzisiejszym z ceną docelową na poziomie 3,9 zł może robić wrażenie na inwestorach.

HAWE - wykres dzienny
HAWE – wykres dzienny

Dobrą sesję miał też znajdujący się w korekcie MEDICALG, który zdrożał dziś o 2,05%.

Po ostatnim odreagowaniu do spadków powrócił INTEGER.PL, który został przeceniony o 3,25%. Słabą sesję ma za sobą też STALPRODUKT, który potaniał o 2,38%.

SWIG80 był jedynym z głównych indeksów, który dziś stracił na wartości. Spadek sięgnął w tym przypadku 0,13%. Najmocniejszymi przedstawicielami spółek o małej kapitalizacji na GPW były dziś solidarnie drożejące o 7,05% GINO ROSSI oraz SMT. Niezłą sesję ma też za sobą ASBIS, który wzrósł o 6,48%.

GINO ROSSI - wykres dzienny
GINO ROSSI – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazł się dziś przeceniony o 14,73% PEP. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na towarzyszący spadkom duży obrót. Po ostatnich wzrostach na wartości tracił MABION. Już wczorajsza sesja wróżyła, że sprzedający mogą lokalnie przejąć kontrolę nad spółką.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 174 spółek
• Traciło 188 spółek
• Pozostało bez zmian 66 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kursy kryptowalut | lotos kurs | dolar kurs | pgnig wykres | s&p 500 wykres | zlotowka kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here