Naga MarketsCzwartkowa sesja na GPW to dalszy ciąg przeceny. Wszystkie główne indeksy zakończyły dzień sporym minusem, a sama korekta nabrała sporej dynamiki.
Spółką, która przykuwała dziś uwagę był BANK MILLENNIUM. Wszystko za sprawą komunikatu, który napłynął wczoraj wieczorem od głównego akcjonariusza. Banco Comercial Português podał, że rozpoczął sprzedaż 15,41% akcji banku w trybie przyśpieszonego budowania księgi popytu. W wyniku zapowiedzianej transakcji kurs akcji banku tracił przez cały dzień, a o godzinie 17 kurs znajdował się na poziomie 6,7 zł, czyli 9,09% poniżej poziomu odniesienia. Jeszcze przed końcem sesji podano, że zakończono budowanie przyśpieszonej księgi popytu przy cenie 6,65 zł za akcję.

MILLENNIUM BANK - wykres dzienny
MILLENNIUM BANK – wykres dzienny

Przechodząc do WIG20, który stracił 0,79% wyróżnić należy cztery spółki kończące dzień na plusie. Najwyżej w tej klasyfikacji zameldowała się BOGDANKA, która dzisiejszym wzrostem o 2,62% odreagowała część spadków z ostatniego tygodnia. Dobrze poradziło sobie dziś też PGE. Rosnąc o 1,45% odrobiło całość wczorajszego spadku i ponownie znalazło się przy maksimach ruchu wzrostowego. Na plusie dzień zakończyła jeszcze ENEA i PZU.
Najsłabszym komponentem WIG20 był dziś inny przedstawiciel branży energetycznej. TAURON dzień zakończył spadkiem o 3,21%. Takie zachowanie się ceny może być wynikiem obniżenia rekomendacji przez Goldman Sachs z „kupuj” do „neutralnie”. Niewiele lepiej poradził sobie BZWBK tracąc 3,2%. W ciągu dnia było jeszcze gorzej, bo w pewnym momencie walory banku spadały 7,2%!
Coraz gorzej wygląda na wykresie MWIG40. Indeks spółek o średniej kapitalizacji na GPW stracił dziś 1,37%. Wśród czterdziestu spółek wchodzących w jego skład tylko sześć dzień zakończyło powyżej wczorajszych poziomów. Najmocniej spisało się FORTE drożejąc o 2,3%. Dobrą sesję zaliczył też MEDICALG rosnąc o 1%. Po dużym spadku w poniedziałek walor zdecydowanie odzyskuje wigor.

MEDICALG - wykres dzienny
MEDICALG – wykres dzienny

Pomijając MILLENNIUM BANK najsłabszą spółką w MWIG40 był dziś WAWEL. Tracąc 3,82% walor odreagowuje bardzo mocną w ostatnim czasie serię wzrostowych sesji. Słabo poradził sobie też dziś SANOK tracąc 3,7%. I w tym przypadku mieliśmy ostatnio kilka dobrych sesji.
SWIG80 stracił dziś 0,6% i zszedł tym samym w rejon minimów z 11 marca. Jest to miejsce gdzie potencjalnie mógłby się pojawić większy popyt.

SWIG80 - wykres dzienny
SWIG80 – wykres dzienny

Najmocniejszym komponentem wśród indeksu małych spółek był dziś STALEXPORT rosnąc o 4,9%. Niewiele słabiej spisały się dziś akcje spółki SERINUS, które zdrożały o 4,65%. W tym przypadku pozostaje jednak pewien niedosyt wśród kupujących, ponieważ około godziny 15 wzrost sięgał powyżej 12%. W efekcie takiego zachowania się kursu mamy na wykresie dziennym spory górny cień. Drugą z rzędu dobrą sesję zaliczyło ACE. Wzrost o 4,57% przy mocno niesprzyjającym rynku trzeba uznać za godny uwagi.
Negatywnych wyróżnień mamy sporo, jednak nie są one jakichś ogromnych rozmiarów – przynajmniej jak na standardy SWIG80. Najmocniej tracącą dziś spółką w gronie komponentów SWIG80 była ŚNIEŻKA. Wartość firmy spadła w tym przypadku o 5,56%. Tracił dziś też m.in. GROCLIN (-4,03%) i AGROTON (-4%). W tym ostatnim przypadku oznacza to wyjście dołem z obszaru ostatniej konsolidacji. Spółka jeszcze nie była tak tania w tym roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here