Naga MarketsCzwartek na GPW przy ulicy Książęcej to powrót do nastrojów z początku tego tygodnia. I choć sesja rozpoczęła się od poziomów neutralnych to dzień kończymy sporo poniżej poziomów odniesienia. Kontrakty terminowe na WIG20 straciły 15 punktów. Złotówka nieznacznie traciła na wartości. Po godzinie 17 kurs EURPLN notowany był w okolicach 4,14. Rentowność polskich obligacji skarbowych konsoliduje się od kilku dni nieznacznie poniżej poziomu 3%.

Podczas dzisiejszego dnia nie poznaliśmy żadnych istotnych danych dotyczących polskiej gospodarki.

WIG20 - wykres godzinowy
WIG20 – wykres godzinowy

WIG20 stracił dziś kolejne 0,8% i bardzo mocno zbliżył się do wczorajszych minimów. W jego gronie po zielonej stronie znalazły się tylko trzy spółki, a najmocniej z nich wyróżniało się ASSECO POLAND, które rosło o 1,63% i znalazło się bardzo blisko maksimów hossy. Drugą sesję odreagowywania wcześniejszych spadków ma za sobą CYFROWY POLSAT, który zdrożał 0,69%. Tylko niewiele gorzej poradził sobie EUROCASH rosnący o 0,68%.

Te artykuły również Cię zainteresują
KGHM - wykres dzienny
KGHM – wykres dzienny

Po wyznaczeniu wczoraj nowych szczytów hossy przez PGNIG spółka została dziś przeceniona o 4,14%. Bardzo słabą sesję ma też za sobą KGHM, który tracił 3,14%.

MWIG40 w pierwszej fazie sesji wykazywał ochotę do wzrostów, jednak w miarę upływy czasu to sprzedający zaczęli przejmować kontrolę i dzień zakończył się spadkiem indeksu o 0,25%. Najmocniejszym przedstawicielem spółek o średniej kapitalizacji na GPW był KERNEL, który zdrożał o 3,13%. Spółka zbliżyła się nawet do nowych maksimów hossy. Poziomu tego niestety nie udało się utrzymać do końca sesji.

KERNEL - wykres dzienny
KERNEL – wykres dzienny

Bardzo dobrze poradził sobie WAWEL, który zdrożał o 2,89%.

Do mocnych spadków powróciło JSW tracące 6,04%. Na taki obraz handlu mogła mieć wpływ kolejna obniżka rekomendacji dla spółki. Tym razem w sprawie grupy z Jastrzębia wypowiedzieli się analitycy PKO BP obniżając wycenę z 20 zł do 14,5 zł. Sporo oddał też GETIN NOBLE BANK, który został przeceniony o 3,09%.

Najmocniejszym wśród głównych indeksów na GPW był SWIG80. Wskaźnik przez cały dzień znajdował się nad kreską. O godzinie 17 rósł o 0,43%. Wśród jego komponentów wyróżniała się ASTARTA, która wybiła się ponad lokalne maksima i ostatecznie zdrożała o 8,11%. Dobrą formę zaprezentował też GROCLIN, który rósł o 7,22%.

KOPEX - wykres dzienny
KOPEX – wykres dzienny

Kolejną z rzędu słabą sesję ma za sobą MABION. Dziś przecena osiągnęła 5,93%. Jeszcze słabiej w ostatnim czasie radzi sobie KOPEX, który został przeceniony o 4,66%.

invest

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 170 spółek
• Traciło 177 spółek
• Pozostało bez zmian 69 spółekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here