Naga MarketsOstatnia sesja skróconego tygodnia na GPW przebiegła w bardzo spokojnym nastroju. Można było odnieść wrażenie, że połowa inwestorów jest już na Świętach.
Na dzisiaj nie było też przewidzianych żadnych danych makro z polskiej gospodarki.
Najważniejszy indeks na GPW dzień zakończył 0,33% nad poziomem odniesienia, co odpowiada poziomowi 2400,65. Byki kolejny raz biorą na swój celownik ten okrągły poziom jednak z ostatecznymi wnioskami, co do dalszych jego losów przyjdzie poczekać nam minimum do wtorku.
Wśród komponentów WIG20 najmocniej spisał się dziś EUROCASH rosnąc o 3,92%. Spółka poradziła sobie z maksimum z 20 marca w efekcie czego obserwowaliśmy ten spory wzrost.

EUROCASH - wykres dzienny
EUROCASH – wykres dzienny

Innym dobrze spisującym się walorem był TAURON, który rosnąc o 3,6% próbował odreagować ostatnie słabe sesje.
Zdecydowanie najsłabiej wśród warszawskich blue chips radził sobie wczorajszy lider, czyli PGNIG. Spółka tracąc 3,01% oddała całość wczorajszego ruchu. Słabo wypadł też MBANK, który spadając o 2,33% swojej wartości również zszedł poniżej wczorajszych minimów.
Bardzo neutralną sesję zaliczył indeks średnich spółek na GPW. MWIG40 wzrósł o 0,17 punktu, czyli mniej niż 0,01%.
Do najlepszych walorów tego indeksu zaliczyć dziś należy LOTOS, który drożejąc dziś o 4,02% mocno poprawił swoje perspektywy techniczne.

Te artykuły również Cię zainteresują
LOTOS - wykres dzienny
LOTOS – wykres dzienny

Dobrze spisał się też KERNEL, który zyskując 2,59% wyraźnie zbliżył się do maksimów obecnej hossy. Kolejną mocną sesję zaliczył też CD PROJEKT.
Najsłabszą spółką w MWIG40 był dziś GETIN NOBLE BANK. Mieliśmy w tym przypadku spadek o kolejne 3,05% i zejście na nowe minima trwającej już blisko rok bessy. Nienajlepiej poradził sobie też MEDICALG zmniejszając swoją wartość o 2,47%. Ostatnich dwóch tygodni akcjonariusze tej spółki na pewno nie zaliczą do udanych.
SWIG80 był dziś najmocniejszym indeksem. Zyskał 0,59% i powoli, ale skutecznie zbliża się do górnego ograniczenia miesięcznej konsolidacji.
Pisząc o najmocniejszych walorach indeksu powinienem odesłać do wczorajszego wpisu i najsłabszych spółek SWIG80. Dziś największy wzrost zanotował AGROTON. (+9,52% wobec -5,41% wczoraj). Drugim z najlepszych wyników może poszczycić się KOGENERACJA (+7,74% wobec -7,5% wczoraj). Dobrze poradził sobie też MOSTOSTAL ZABRZE rosnąc o 5,07%. Spółka wczoraj również traciła na wartości.

ASBIS - wykres dzienny
ASBIS – wykres dzienny

Przechodząc do spółek najsłabszych zacznę od najmocniejszego wczoraj ASBISU, który oddał dziś 3,23% swojej wartości. W mojej opinii, jeśli na takim spadku się skończy to byki mogą mieć ochotę do powalczenia o kontynuację wczorajszych nastrojów. Inną słabo radzącą spółką było ACE tracące 2,78%.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartosc dolara | bitcoin analiza | dax index online | dlaczego akcje pgnig spadają | system blik | złotówki |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here