Naga MarketsOstatni dzień na GPW w tym tygodniu nie przyniósł mocniejszych wzrostów, na które byki na pewno troszkę liczyły. Po stosunkowo dobrym zachowaniu się indeksów na przestrzeni całego tygodnia można było spodziewać się piątkowej kropki nad „i”. Nic takiego jednak się nie zdarzyło.

Najważniejszy indeks GPW, czyli WIG20 dzień zakończył na symbolicznym plusie, chociaż w ciągu dnia był na wyższych poziomach. Właśnie dlatego pozostaje lekki niedosyt.
Ostatecznie osiągnął wzrost o 0,07%, a najmocniejszą spółką był EUROCASH, którego wartość wzrosła równo 3%. Po dzisiejszym wzroście znacznie zbliżyły się rejony oporów, a to może nieco wyhamować kupujących.

EUROCASH - wykres dzienny
EUROCASH – wykres dzienny

Dobrze poradziły sobie spółki z branży energetycznej. ENERGA drożała o 1,42%, a ENEA 1,41%. W przypadku drugiego z wymienionych komponentów WIG20 można powoli mieć nadzieję na utworzenie dołka znacznie powyżej minimum z połowy marca. Takie zachowanie sugeruje siłę popytu.
Tylko 6 spółek WIG20 znalazło się dziś pod kreską. Najmocniej z nich traciła BOGDANKA. W mojej opinii przecena o 3,45% może kończyć wzrostową korektę marcowych spadków. Na taką wycenę spółki prawdopodobnie wpływ miał komunikat o zmniejszeniu wydobycia w pierwszym kwartale w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Podano również, że wpływ na to miała trudna sytuacja rynkowa oraz nadpodaż surowca na polskim rynku.

Indeks spółek średnich po mocno spadkowym fixingu stracił 0,59%. Bykom pozostaje mieć nadzieję, że taki wynik ostatnich 10 minut sesji to tylko wypadek przy pracy i poniedziałkowym otwarciem wskaźnik powróci do poziomów zbliżonych do maksimów hossy.
Najmocniejszym walorem MWIG40 było dziś HAWE, które zyskało 2,05%. Osobiście dodałbym spółkę do mocniej obserwowanych, ponieważ dzisiejszy wzrost może być pierwszym sygnałem wracającego do gry popytu. Kolejną dobrą sesję zaliczyła też GRUPA AZOTY wychodząc na nowe maksima obecnego trendu wzrostowego.

HAWE - wykres dzienny
HAWE – wykres dzienny

Na przeciwległym biegunie po trzech dobrych sesjach uplasował się dziś GETIN HOLDING. Dzisiejsza przecena o 4,57% w skuteczny sposób zamazuje wczorajsze wzrosty i pozostawia po sobie niekorzystny dla byków układ świec na wykresie dziennym. Słaby dzień mają też za sobą akcjonariusze SANOKU, który został przeceniony o 2,79%.

SWIG80 miał bardzo udaną sesję do godziny 14, w której znalazł się na nowych maksimach hossy. Niestety później to podaż przejęła kontrolę nad segmentem małych spółek. Ostatecznie SWIG80 zyskał tylko 0,02%.
Najmocniejszym komponentem indeksu był ALUMETAL, który zdrożał o 4,01%. Cena w tym przypadku mocno zbliżyła się w rejon maksimów z drugiej połowy marca. Jeśli doszłoby do ich pokonania przed bykami będzie spora szansa na powalczenie o kolejną wzrostową falę.

ALUMETAL - wykres dzienny
ALUMETAL – wykres dzienny

Dobrą sesję ma też za sobą BENEFIT. Chociaż w ciągu dnia można było liczyć na troszkę więcej to ostateczny wzrost o 3,57% nie wygląda źle – szczególnie patrząc na miejsce w jakim znajduje się aktualnie cena.
Do najsłabszych spółek SWIG80 należała dziś ASTARTA, która oddała 4,74% z ostatnich wzrostów mocno wchodząc w obszar wczorajszej luki cenowej. Słaby dzień ma też za sobą FARMACOL, który oddał 4,45% i mocno przyspieszył przebieg korekty w jakiej się znajduje.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here