Naga Markets



Dzisiejsza sesja na GPW nie przyniosła żadnego przełomu. Indeks WIG30 otworzył się prawie 0.4% powyżej wczorajszego poziomu odniesienia, szybko ustanowił dzienne maksimum i rozpoczął proces osuwania się w okolice poziomu neutralnego, by od godziny 10 prawie cały pozostały czas przebywać kilka punktów poniżej wczorajszego zamknięcia. Dopiero sama końcówka sesji przyniosła poprawę i po fixingu największe spółki zyskały 0.2%.

WIG30 - wykres godzinowy
WIG30 – wykres godzinowy

Podczas prawie całego dnia uwagę przykuwał KGHM, rosnąc powyżej 2%. Za wzrostem cen miedziowego giganta stoi oczywiście umocnienie na rynku surowcowym (a może korekta na rynku dolara amerykańskiego).
Na koniec dnia WIG30 zyskał jednak jeszcze jedną gwiazdę, czyli ALIOR BANK, który to podczas ostatniej godziny handlu z lekkiej czerwieni wywindował się na szczyt tabeli najlepszych spółek blue chips i ostatecznie zyskał ponad 3%. Bardzo dobry dzień mieli też akcjonariusze CYFROWEGO POLSATU (wzrost o ponad 2%) i ostateczne przebicie poziomów szczytów z stycznia.

CYFROWY POLSAT - wykres dzienny
CYFROWY POLSAT – wykres dzienny

Natomiast najsłabszą spółką indeksu była ENEA ze spadkiem przekraczającym 2%.

Przechodząc do indeksu spółek średnich trzeba już na wstępie powiedzieć, że i tu handel prawie przez cały dzień toczył się tuż pod kreską i tylko dzięki udanemu fixingowi dzień został zakończony maksimami (ostatecznie wzrost o 0.21%). Warto też zaznaczyć, że po blisko dwóch miesiącach silnych wzrostów wskaźnik zatrzymał się w rejonie maksimów. Taki obraz korekty wskazuje na siłę rynku i zazwyczaj sugeruje dalszy ruch na północ.
Najlepszą spółką wśród jego komponentów była AMICA, notując wzrost przekraczający 4% i równocześnie meldując się na poziomach najwyższych w historii.
Dobrą sesję mieli również akcjonariusze PKP CARGO. Ze spółki wypłynęła dziś informacja o rekomendacji wypłaty dywidendy w wysokości 110 mln zł.

PKP CARGO - wykres dzienny
PKP CARGO – wykres dzienny

Ostatecznie dzień zakończył się tu wzrostem o 1.3%. Trzeba też pamiętać, że są to poziomy bliskie maksimów obecnego ruchu, a więc niewiele potrzeba do kształtowania się wybicia i kolejnej wzrostowej fali w obecnym trendzie.
Najsłabszym walorem MWIG40 był ZEPAK ze spadkiem równym 4%.

W gronie spółek SWIG80 ponownie trzeba wyróżnić CORMAY. Akcjonariusze spółki mogą dziś do swoich kont ponownie dopisać ponad 21%! Wzrost od dna we wtorek przekroczył już 50%!

CORMAY - wykres dzienny
CORMAY – wykres dzienny

Drugą spółką godną uwagi jest OPEN FINANCE z wzrostem przekraczającym 12%.
Natomiast komponentami radzącymi sobie dziś najsłabiej w SWIG80 był ponownie ASBIS i ARCTIC PAPER, ze spadkami odpowiednio 11 i blisko 10 procent.



tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here