Naga MarketsCzwartek na giełdowych parkietach doprowadził do lekkiego odbicia. GPW w Warszawie nie wyróżniała się w tym względzie. Pierwszą część notowań zdominowały spadki, jednak po przedpołudniowym dołku to byki mocniej zabrały się do pracy i dzień został zakończony po zielonej stronie. Kontrakty terminowe na WIG20 zyskały 17 punktów.

Dzień był bogaty w dane makro z polskiej gospodarki. Zaczęło się o godzinie 9, kiedy to został opublikowany wskaźnik dobrobytu według BIEC. Odczyt na poziomie 99,8 punktu był o 0,1 punktu niższy niż poprzednio. O godzinie 14 podano całą serię danych. Produkcja przemysłowa w maju wzrosła 2,8% r/r wobec prognoz na poziomie 4,1%. Sprzedaż detaliczna rosła o 1,8% przy oczekiwaniach zlokalizowanych minimalnie niżej. Inflacja PPI kształtowała się w maju na poziomie -2,2% r/r. Analitycy przewidywali natomiast poziom -2,1% r/r. Na słabsze dane nie było natychmiastowej reakcji ani na GPW, ani na złotówce.

Krajowa waluta osłabiała się przez cały dzień. W okolicach godziny 21 kurs EURPLN znajdował się powyżej poziomu 4,17. Przez cały dzień drożały obligacje. Oprocentowanie polskich 10-cio latek spadło poniżej 3,3%.

WIG20 - wykres godzinowy
WIG20 – wykres godzinowy

WIG20 po wzroście o 0,56% dzień zakończył bardzo blisko sesyjnych maksimów. Po osiągnięciu dziś poziomów najniższych od blisko dwóch lat najmocniejszym przedstawicielem blue chips był BZWBK, który zdrożał ostatecznie o 4,33%. Wydaje się, że korektę zakończył PKN ORLEN rosnący o 3,7%.

PKN ORLEN - wykres dzienny
PKN ORLEN – wykres dzienny

Najsłabszą spółką wśród komponentów WIG20 było PGE, które zostało przecenione o 2,78%. Sporo tracił też MBANK, którego wartość spadła o 2,7%. Warto jednak zauważyć, że w pierwszej połowie sesji jego sytuacja wyglądała znacznie gorzej.

Tak dobre nastroje nie udzieliły się spółkom zrzeszonym w MWIG40, który wzrósł zaledwie o 0,1%. Skromne odbicie z poziomu ważnego wsparcia, czyli marcowych minimów nie świadczy dobrze o możliwościach kupujących. Na tle indeksu pozytywnie wyróżniał się dziś APATOR. Wczorajsze spadki zostały zamazane dzisiejszym wzrostem o 5,12%. Dobrze spisał się też INTER CARS, który zyskał 4,95%. Również i ta spółka wczoraj mocno traciła na wartości.

JSW - wykres dzienny
JSW – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazły się walory JSW, które tracąc 5,24% osiągnęły nowe minima trendu spadkowego. Cena akcji spadała mimo informacji ze spółki, że nie prowadzi ona prac związanych z emisją nowych akcji w celu pozyskania kapitału z rynku. Sporo stracił też GETIN HOLDING, który osiągnął nowe minimum bessy. Ostateczna przecena w tym przypadku osiągnęła 3,26%.

Najsłabszym z głównych indeksów GPW był SWIG80, który dzień zakończył przeceną o 0,01%. Wśród jego komponentów nie można nie zauważyć odbicia na akcjach ASBISU, który po serii spadków wzrósł dziś o 7,61%. Dobrą sesję ma za sobą też DOM DEVELOPMENT, który zdrożał dziś o 4,79%.

ASBIS - wykres dzienny
ASBIS – wykres dzienny

Najsłabszym przedstawicielem małych spółek był INVESTMENT FRIENDS, który przy niskich obrotach stracił 6,41%. Inną spółką, która wyróżniła się sporym odchyleniem od poziomu neutralnego była KOFOLA tracąca 6,19%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 157 spółek
• Traciło 180 spółek
• Pozostały bez zmian 72 spółkitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here