Naga MarketsCzwartkowa, ostatnia w tym tygodniu i miesiącu sesja na GPW była dość neutralna. Główny warszawski indeks pozostawał trochę słabszy od odpowiadających mu wskaźników w Europie Zachodniej. Np. niemiecki DAX na zamknięciu zyskał 0,19%. Kontrakty terminowe na WIG20 zyskały 9 punktów. Polski złoty osłabiał się dziś na całej linii, tracąc zarówno względem amerykańskiego dolara jak i euro. O godzinie 17 kurs EURPLN znajdował się powyżej 4,04.

Dzień był bardzo ubogi w dane makro dotyczące polskiej gospodarki. Można było za to poznać wyniki kolejnej dużej spółki należącej do WIG20. BOGDANKA w pierwszym kwartale 2015 roku osiągnęła zysk netto na poziomie 32,5 mln zł wobec oczekiwań na poziomie 32,6 mln zł. Zysk został osiągnięty przy przychodach równych 428,3 mln zł. Wyniki zostały przyjęte dość neutralnie. Spółka traciła sporo w pierwszej fazie sesji, ale później przecena została ograniczona. O godzinie 17 kurs znajdował się 0,46% poniżej poziomu wczorajszego zamknięcia.

Indeks WIG20 po fixingu stracił 0,28%, a najmocniejszą spółką wchodzącą w jego skład był EUROCASH, zyskujący 2,41%. Spółka odrobiła w ten sposób całość wczorajszych strat. Na taką wycenę inwestorów mogła mieć rekomendacja DM mBanku z ceną docelową 40,80 zł. Dobrze poradził sobie też PKN ORLEN, który zyskał 1,3%. Dobrą passę podtrzymuje też KGHM, drożejący dziś o 1%.

Te artykuły również Cię zainteresują
KGHM - wykres dzienny
KGHM – wykres dzienny

Najsłabszym komponentem WIG20 był przedstawiciel sektora bankowego. PEKAO stracił 2,34% i mocno rozbudował korektę, w której się znajduje. Kolejną słabą sesję ma na swoim koncie PGE, które zostało przecenione o 1,75%. Trzecią słabą z rzędu sesję miał SYNTHOS, oddający dziś 1,67% swojej wartości.

Indeks spółek o średniej kapitalizacji na GPW zyskał symbolicznie 0,01%, a wśród jego komponentów po serii słabych sesji mocno wyróżniał się WAWEL zyskujący 7,49%. Wzrost ten jest reakcją na dobre wyniki z działalności spółki w pierwszym kwartale tego roku. Kolejny dobry dzień mieli akcjonariusze GTC, którzy zyskali 3,51%. Cena wyszła w ten sposób ponad grudniowe maksima.

GTC - wykres dzienny
GTC – wykres dzienny

Zdecydowanie najsłabszą spółką MWIG40 był INTEGERPL. Spółka straciła 11,71% po informacjach o możliwej emisji nowych akcji. Mocno przecenione zostało JSW, które straciło 6,76% i z dużym impetem przebiło poziom 15 zł. Po wczorajszej rekomendacji DM BOŚ dziś Societe Generale obniżyło cenę docelową dla jastrzębskiej spółki do poziomu 10,90 zł. Oznaczałoby to jeszcze 24% spadku kursu.

Najmocniejszym przedstawicielem głównych indeksów GPW był SWIG80, który zyskał 0,2% i wyznaczył nowe maksima trendu wzrostowego. Najmocniejszym jego komponentem był SERINUS, którego wartość wzrosła o 14,92%! Wzrost został osiągnięty przy bardzo dużych jak na tę spółkę obrotach, co może sugerować, że to jeszcze nie koniec.

SERINUS - wykres dzienny
SERINUS – wykres dzienny

Do formy z połowy marca wrócił też CORMAY, który zyskał dziś 9,41%. Na kurs mogła mieć wpływ ugoda zawarta z wykonawcą zakładu produkcyjnego, co jest na pewno pozytywną informacją dla spółki.

GROCLIN - wykres dzienny
GROCLIN – wykres dzienny

Zdecydowanie najsłabszą spółką SWIG80 był tracący 8,37% GROCLIN. Spadek odbył się po odwołaniu prognozy zysku za 2014 rok. Sporo stracił też drożejący wczoraj EKO EXPORT. Przecena osiągnęła 4,25%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 165 spółek
• Traciło 190 spółek
• Pozostało bez zmian 79 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs pkn | mrc akcje | pknorlen akcje | kurs złoty | kryptowaluty ranking | blik co to jest |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here