Naga MarketsCzwartkowa sesja na GPW to kolejna wręcz imponująca szarża byków. Jest to szczególnie widoczne w porównaniu z głównymi rynkami europejskimi, gdzie dominował kolor czerwony. Najmocniejszym indeksem w Warszawie był, podobnie jak wczoraj WIG20.

O godzinie 14 poznaliśmy informacje o inflacji bazowej za marzec. Odczyt wyniósł +0,2% wobec oczekiwań na poziomie +0,4%.

Indeks blue chips zyskał 1,14% i zakończył dzień powyżej 2500 punktów. Ostatni raz takie poziomy obserwowaliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Na uwagę zasługują też rosnące z dnia na dzień obroty.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najmocniejszym komponentem WIG20 był ALIOR drożejący o 2,82%.

BZWBK - wykres dzienny
BZWBK – wykres dzienny

Bardzo dobrze spisał się też BZWBK rosnący o 2,55%. Inni przedstawiciele sektora bankowego też nie zostają daleko z tyłu. Zwracałem na to uwagę już w weekendowym wpisie, kiedy to było widać pierwsze symptomy poprawiającego się sentymentu właśnie do tej grupy spółek.
Wśród blue chips GPW w Warszawie najmocniej tracił PKN ORLEN. Jest to druga z rzędu spadkowa sesja tego waloru. Trzeba pamiętać, że ta spółka paliwowa ma za sobą potężną falę wzrostów i korekta nawet w rejon 53-55 zł nie mogłaby być zaskoczeniem. Oprócz PKN ORLEN traciła jeszcze BOGDANKA po cudofixingu oddając 1,53% swojej wartości oraz ASSECOPOL, który został przeceniony o 0,25%.

Indeks spółek o średniej kapitalizacji na GPW zyskał 0,76% i dzień zakończył na maksimach obecnego trendu wzrostowego.
Najmocniejszym komponentem MWIG40 był BUDIMEX, który drożejąc o 3,24% opuścił dotychczasowy zakres zmienności i ruszył z kolejną wzrostową falą w trwającym trendzie wzrostowym. Impulsem do tego ruchu mogła być informacja o podpisaniu nowego kontraktu o wartości 40,8 mln zł na dokończenie obwodnicy Hrubieszowa.

BUDIMEX - wykres dzienny
BUDIMEX – wykres dzienny

Dobry dzień mają za sobą też akcjonariusze INTEGER.PL, który zdrożał o 2,86%. Nieźle spisał się też KRUK, którego akcje zwiększyły wartość o 2,76%.

SWIG80 był jedynym z głównych indeksów na GPW, które dzień kończą w kolorze czerwonym. Spadek o 0,02% nie jest może ogromny, ale pokazuje gdzie jest skupiona uwaga inwestorów.
Wśród spółek z tego segmentu należy zwrócić uwagę na MABION, który znajduje się od blisko trzech tygodni w korekcie wcześniejszych wzrostów. Dzisiejszy ruch w górę o 7,41% może być pierwszym sygnałem do zakończenia korekty.

ARCTIC PAPER- wykres dzienny
ARCTIC PAPER- wykres dzienny

Dobrą sesją może pochwalić się ARCTIC PAPER, który zdrożał o 6,11%. Jeśli jutro zostanie podtrzymany optymizm inwestorów w stosunku do tej spółki powinna pojawić się szansa na realizację formacji podwójnego dna.
Po przeciwnej stronie znalazły się dziś walory ACE, które zostały przeceniono o 4,88%. Tracił też IMPEXMETAL oddający 3,98%. Do spółek słabo radzących sobie podczas czwartkowej sesji zaliczyć też trzeba KOFOLĘ, która przy obrocie 252 zł 🙂 straciła 7,07%!

Na koniec proponuję jeszcze zerknąć na długoterminowy wykres szerokiego WIGu. Dzięki ostatnim wzrostom i pokazowi niezależności w stosunku do otaczających nas rynków znaleźliśmy się na bardzo ważnych poziomach. Dzisiejszy atak na górne ograniczenie półtorarocznego zakresu zmienności powinien wyznaczać kierunek na najbliższe miesiące.

Najważniejszy wykres dnia - WIG - wykres tygodniowy
Najważniejszy wykres dnia – WIG – wykres tygodniowy
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: euro online | cena ropy wti | notowanie euro | nasdaq spółki | kurs kryptowalut | pkn orlen cena akcji |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here