Naga MarketsDzień przed wygaśnięciem marcowej serii kontraktów terminowych na WIG20 indeksy spółek o największej kapitalizacji na GPW meldują się na poziomach najwyższych w tym roku. Dzięki takim rozstrzygnięciom praktycznie wszyscy otwierający krótkie pozycje po ostatnim rolowaniu są dziś stratni.
WIG30 kończąc dzień 1,76% powyżej wczorajszego zamknięcia wypada najlepiej spośród głównych warszawskich indeksów. Bardzo dobrze dla kupujących wygląda też szerokość rynku. Na 30 spółek znajdujących się w gronie blue chips, aż 26 było po zielonej stronie rynku! Wydaje się, że w ostatnim czasie znacznie poprawił się sentyment wokół banków i właśnie przedstawiciel tego sektora jest dziś najmocniejszym komponentem WIG30. BZWBK kończy dzień wzrostem przekraczającym 4,4%. Dobrze poradziły też sobie dziś walory JSW z wzrostem bliskim 4%, a kolejny mocny dzień zaliczył też KERNEL.

BZWBK - wykres dzienny
BZWBK – wykres dzienny

Dzisiejszym wzrostem BZWBK pokonał szczyty z początku marca i powinien zmierzać w kierunku głównej linii bessy zapoczątkowanej we wrześniu ubiegłego roku.
Spadały dziś tylko cztery spółki, a wśród nich najmocniej SYNTHOS ze stratą przekraczającą 1,1%.
Indeks MWIG40 zaliczył prawie równie udany dzień co WIG30, a wzrostem równym 1,45% wyszedł górą z trwającej ponad dwa tygodnie konsolidacji. Długa biała świeca na wykresie dziennym powinna w tym przypadku zapoczątkować kolejną falę wzrostów. Wśród jego komponentów najmocniejszy był dziś INTEGERPL rosnąc przeszło 4,5%. Bardzo dobrze spisał się też GETIN NOBLE BANK z wzrostem bliskim 3,9%.
Po przeciwnej stronie tabeli najlepszych spółek melduje się za to GETIN spadając o 1,7%. Spółka znajduje się obecnie w korekcie bardzo mocnych wzrostów z pierwszej połowy marca. Stosunkowo słabo spisały się też papiery CCC spadając blisko o 1%. W tym przypadku również mieliśmy do czynienia z silnymi wzrostami w ostatnim miesiącu, a walor jest w zdrowej korekcie.
Przechodząc do SWIG80 trzeba odnotować, że był to najsłabszy z omawianych przeze mnie indeksów. Dzień na małych spółkach kończy się wzrostem o 0,53% co prowadzi na poziomy bliskie nowych maksimów obecnego ruchu. W tym przypadku można się spodziewać, że kierunek wyznaczony przez spółki średnie będzie inspiracją do zakupów komponentów SWIG80.

Te artykuły również Cię zainteresują
KOGENERACJA - wykres dzienny
KOGENERACJA – wykres dzienny

Wśród małych spółek najmocniej na zielono świeci się KOGENERACJA rosnąc ponad 4,6%. Ruch ten nie wygenerował jeszcze technicznego sygnału kupna jednak spółce warto się przyglądać trochę baczniej, bo niewykluczone, że cena jest obecnie w dość ważnym punkcie.
Wzrostem przekraczającym 3,5% poszczycić się też może MEDICALG, który prawdopodobnie w ten sposób kończy kilkudniową korektę ostatnich wzrostów.
Najsłabszym walorem SWIG80 był dziś (i nie tylko dziś) SKOTAN, spadając ostatecznie o 4%.

SKOTAN - wykres dzienny
SKOTAN – wykres dzienny

0,96 zł za akcję to najniższa cena zamknięcia w historii spółki!

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dow jones | komentarz do giełdy | pkn orlen akcje | akcje lotos | bitcoin wiadomosci | funt notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here