Naga MarketsGaming na GPW - żyła złota czy "tykająca bomba"?We wtorek, 27 października odbyła się rozmowa z prezesem spółki Gaming Factory – Mateuszem Adamkiewiczem. W jej trakcie poruszony został temat elektronicznej rozrywki, która przybiera na sile a wzrost sprzedaży gier tylko to potwierdza. Jak wiadomo, branża gamingowa odnosi sukcesywnie zwycięstwa m.in. na polskiej giełdzie. Pytaliśmy, co zdecydowało o sukcesie Gaming Factory?

  • Prezes Gaming Factory – Mateusz Adamkiewicz, odpowiedział w rozmowie na pytania redaktor Comparic24.tv – Joanny Buczyńskiej.
  • Akcje spółki, po od giełdowego debiutu w lipcu bieżącego roku, tracą na wartości.
  • Spółka w ostatnim czasie informowała o ustaleniu dat premier nowych gier.

Te artykuły również Cię zainteresują

Zobacz również: Akcje Ekopol gwiazdą na parkiecie NewConnect. Rozmowa z Prezesem Zarządu Andrzejem Piecuchem

Walory Gaming Factory w silnym trendzie spadkowym

Kilka sesji po giełdowym debiucie z lipca bieżącego roku, walory Gaming Factory ustanowiły historyczny szczyt notowań na poziomie 49,5 zł. Od tego momentu walory spółki przebywają w dynamicznym trendzie spadkowym, a skala spadków w ciągu kilku miesięcy przekroczyła 60%.

W połowie października, walory spadły do poziomu 14,4 zł., poziom ten był testowany także podczas sesji środowej sesji (28 października). W przypadku pokonania wsparcia, możemy spodziewać się dalszych spadków na walorach spółki, jednak obrona tego poziomu, może w krótkim terminie przynieść odereagowanie i powrót w pierwszej kolejności do okolic 20 zł.

Notowania Gaming Factory z ostatnich 3 miesięcy. Źródło: stooq.pl

Zobacz również: Skala działalności Mercator Medical może wzrosnąć kilkukrotnie: Czat z W. Żyznowskim

Udany debiut giełdowy Gaming Factory

24 lipca do obrotu trafiły zarówno akcje zwykłe jak i prawa do akcji nowej emisji, które po rejestracji przez sąd zmienią się w akcje zwykłe. Kurs akcji Gaming Factory w ekstremalnym momencie podczas pierwszej sesji na GPW otarł się o poziom 35 zł., co oznacza około 130% zysku od ceny z IPO. Nieco mniejszym zyskiem mogli się cieszyć właściciele PDA (praw do akcji) do wyemitowanych akcji, które w ekstremalnym momencie były notowane po 29 zł., czyli około +93% w stosunku do ceny z IPO.

Po lipcowym debiucie, Gaming Factory zostało 440. spółką notowaną na Głównym Rynku GPW. Debiut został poprzedzony ofertą publiczną akcji, w ramach której spółka pozyskała ponad 17 mln zł na rozwój portfolio oraz zwiększenie wydatków marketingowych.

W środę, o godzinie 14, akcje Gaming Factory tracą 0,64%, a kurs oscyluje w okolicach poziomu 15,9 zł. Obroty na walorach spółki przekroczyły nieznacznie 168 mln zł.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here