Naga MarketsGallic Wars: Battle Simulator to nowa taktyczna gra strategiczna z elementami roguelike, która zmierza na PC i Nintendo Switch. Twórcy obiecują dynamiczną i unikalną rozgrywkę, a celem gracza będzie poprowadzenie walecznych Galów przeciwko potędze starożytnego Rzymu. Jak zapowiada Gaming Factory S.A., Gallic Wars: Battle Simulator zadebiutuje na PC 16 października br. Później gra trafi też na Nintendo Switch.

  • Nad Gallic Wars: Battle Simulator pracuje niezależne polskie studio MadGamesmith.
  • Deweloper tworzył wcześniej m.in. dwie części platformówki Bouncy Bob.
  • Wydawcą jest Gaming Factory S.A., które w swoim planie wydawniczym ma np. komiksową strzelankę Chains of Fury i piekielny tycoon Hotel Afterlife.

Gaming Factory zapowiada nowy tytuł

Nowy tytuł to taktyczna gra strategiczna z elementami roguelike, która ma wyróżniać się unikalnym podejściem do rozgrywki. Gracz wcieli się w dowódcę walecznych Galów, a jego zadaniem będzie podbicie Rzymu. Twórcy wskazują, że w Gallic Wars: Battle Simulator można będzie liczyć m.in. na szybką rozgrywkę, szaloną fizykę szmacianej lalki, stylową oprawę graficzną oraz wysoki poziom trudności.

Te artykuły również Cię zainteresują
To projekt łączący w sobie lekką oprawę audiowizualną oraz stosunkowo wysoki poziom trudności. Pod względem graficznym tytuł nawiązuje do unikalnego stylu Alberta Uderzo, znanego z kultowej serii komiksów o Asteriksie. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to jestem przekonany, że Gallic Wars: Battle Simulator spodoba się m.in. fanom niestandardowych wyzwań taktycznych, ale też np. osobom lubiącym Totally Accurate Battle Simulator” – mówi pomysłodawca i twórca gry, Andrzej Noworol.

Jak tłumaczy Andrzej Noworol, rozgrywka będzie koncentrować się na rozmieszczaniu jednostek, planowaniu działań, obserwacji starć oraz używaniu w trakcie bitew czarów. Do dyspozycji graczy oddane zostaną zróżnicowane jednostki wyposażone w miecze, włócznie lub łuki, a w trakcie rozgrywki można będzie również stawiać pułapki, używać katapult i rzucać rozmaite czary.

Gra, nad którą pracuje MadGamesmith, przyniesie sporo ciekawych i unikalnych dla strategii rozwiązań. Premierę Gallic Wars: Battle Simulator na PC planujemy już na połowę października, a szykujemy także wersję na Nintendo Switch. Być może później pojawią się też konwersje na kolejne platformy” – zapowiada CEO Gaming Factory S.A., Mateusz Adamkiewicz.

Gaming Factory S.A. zapowiada, że gra pojawi się na PC (Steam) 16 października 2020 r., a później zostanie wydana także na Nintendo Switch.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here