Naga Markets

Gaming Factory rozszerzył swój model biznesowy o segment gier NFTWarszawa, 12.09.2022 (ISBnews) – Gaming Factory w ramach dywersyfikacji działalności rozszerzył swój model biznesowy o segment gier NFT, podała spółka. Spółka wzbogaci swoje portfolio o tytuły funkcjonujące w modelu play to earn (P2E) i cyfrowe assety NFT. W tym celu nawiązała współpracę z doświadczonymi partnerami, którzy mają know-how we wspomnianym obszarze. Na platformie należącej do jednego z nich – moonie.io – pierwszy wspólny projekt – “Bug Academy”, z portfolio wydawniczego Gaming Factory, będzie dostępny na przełomie września i października.

Technologie Blockchain, w tym i NFT, mają coraz większy wpływ na wiele aspektów cyfrowego życia, także na gamedev. Ich obecność może doprowadzić do rewolucji w naszej branży, m.in. poprzez wsparcie trendu Metaverse. Chcemy, aby akcjonariusze Gaming Factory byli beneficjentem tych zmian, dlatego już teraz odważnie wkraczamy w nowy obszar”.“Aby być jednym z pionierów tego rodzaju gier, nawiązaliśmy współpracę z partnerami: Switch to Blockchain Studio oraz MoonieNFT, którzy posiadają know-how w obszarze nowych technologii. Eksplorację tego nowego dla nas segmentu zaczynamy od tytułu z naszego portfolio wydawniczego ‘Bug Academy'” – powiedział prezes Gaming Factory Mateusz Adamkiewicz, cytowany w komunikacie.

Istotnym było, aby ‘Bug Academy’ mogła wykorzystywać mechanizm flagowego produktu firmy Moonie NFT Staking 2.0 – będącego całościowym systemem zdecentralizowanej rozgrywki. Poprzez posiadanie NFT i wchodzenie z nim w liczne misje gracz będzie posiadał możliwość zdobycia wielu profitów. Celem każdego zadania jest bowiem wejście do ostatniej, finałowej misji i zdobycie głównej nagrody” – dodał Adamkiewicz.

Dzięki nawiązanej współpracy firmy zamierzają promować gry w modelu Play and Earn, stawiając na projekty, które jednocześnie zaoferują graczom mnóstwo rozrywki, nie tylko z samej gry, ale także z faktu posiadania atrakcyjnych i użytecznych assetów NFT, a dodatkowo dostarczą im zachęt ekonomicznych.

Drugi partner Gaming Factory – Switch to Blockchain Studio – sprawuje funkcję doradczą w procesie adaptacji gier świata rzeczywistego do wirtualnego. Do jego zadań należy m.in. ocena ich przyszłego potencjału, dobór właściwej tokenomii czy też assetów NFT. Spółka również koordynuje prace zespołów: projektowych, programistycznych oraz digital marketing.

Gaming Factory, oprócz produkcji i wydawnictwa gier wideo, planuje dostosowywać tytuły ze swojego portfolio do łańcucha Blockchain, a także pozyskiwać gry od innych studiów. Wybrane projekty trafią na platformę Moonieverse, podkreślono.

Spółka zapowiada, że do końca br., wspólnie z firmą Asmodev, udostępni stworzoną od podstaw grę NFT.

XTB

Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole. Wśród kluczowych założeń spółki jest poszukiwanie projektów o znaczącym potencjalne sprzedażowo-marketingowym. Spółka pracuje obecnie nad ponad 20 produkcjami na PC o zróżnicowanej tematyce. W portfolio studia znajdują się symulatory, tycoony, gry akcji czy horrory. Spółka notowana jest na rynku głównym GPW od 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony czeskiej | kursy kryptowalut online | jsw akcje wykres | kurs dolara prognoza | co to blik | dzisiejszy kurs liry tureckiej | orlen kurs akcji |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here