Naga MarketsGaming FactoryGaming Factory SA, producent i wydawca gier na PC i konsole, przydzielił wszystkie akcje oferowane w pierwszej publicznej ofercie akcji. Przedmiotem emisji było 1.100.000 nowo emitowanych Akcji Serii E, a przedmiotem sprzedaży 275.000 istniejących Akcji Serii B. Redukcja w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła ponad 89 proc.

Gaming Factory SA przydzielił wszystkie akcje oferowane w pierwszej publicznej ofercie akcji

Cena emisyjna akcji została ustalona na 15,50 zł, co oznacza, że do spółki trafi nieco ponad 17 mln zł. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji był Trigon Dom Maklerski. Do końca lipca Spółka chce zadebiutować na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Zainteresowanie nabyciem akcji Gaming Factory SA było ogromne, o czym świadczy redukcja w transzy inwestorów indywidualnych na poziomie ponad 89 proc. Dziękuję za zaufanie jakim obdarzyli nas nowi akcjonariusze, dołożymy wszelkich starań, aby nie zawieźć ich oczekiwań. Przed nami najbardziej intensywny okres w historii Gaming Factory. Jesteśmy gotowi, aby zrealizować ogłoszone cele i konsekwentnie budować wartość spółki – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory SA.

Pierwsza oferta publiczna akcji spółki obejmowała łącznie do 1 375 000 akcji, w tym do 1 100 000 nowo emitowanych akcji serii E oraz do 275 000 istniejących akcji serii B. Cenę emisyjną akcji ustalono na poziomie ceny maksymalnej, czyli 15,50 zł za akcję.

– Z emisji akcji pozyskaliśmy ponad 17 mln zł. Ok 70 proc. wpływów przeznaczymy na produkcję gier, pozostałe środki na marketing i działania związane z ich wydawaniem. Część środków pozyskanych od inwestorów planujemy przeznaczyć na dokończenie tytułów, które są w trakcie produkcji, w tym między innymi: Human Farm, Roman Legionary, Big Battle and Defence Simulator oraz Knight Simulator – dodaje Mateusz Adamkiewicz.

Wishlisty wszystkich tytułów gier z portfolio Gaming Factory wynoszą obecnie ponad 400 tys. zapisów. Największą listę, ok. 50 tys. osób, posiada Bakery Simulator, w której gracz koncentruje się na pracy w piekarni oraz terminowym dostarczaniu pieczywa do klientów. Gra powinna ukazać się pod koniec trzeciego kwartału tego roku, pełna wersja tytułu zostanie poprzedzona prologiem.

– Mamy w produkcji dużo gier na PC, które będziemy również wydawać na wszystkie konsole. Posiadamy sporo pomysłów na kolejne projekty. Planujemy dalszy rozwój własnego działu wydawnictwa i marketingu – dodaje Mateusz Adamkiewicz.

Firmą inwestycyjną pośredniczącą w oferowaniu akcji jest Trigon Dom Maklerski. Dodatkowo, inwestorzy mogli składać zapisy na akcje w ramach konsorcjum domów maklerskich, do którego przystąpiły mBank – Dom Maklerski, Millennium Dom Maklerski S.A., Noble Securities S.A. oraz Dom Maklerski BDM S.A

Podstawowym założeniem strategii Gaming Factory jest wydawanie nisko i średnio-budżetowych gier komputerowych (6-15 rocznie), a także stopniowe zwiększanie przychodów z produkcji własnych projektów. Gaming Factory produkuje i wydaje gry o zróżnicowanej tematyce, m.in. symulatory, gry przygodowe, akcji czy tycoon.

Działalność studia o portowanie gier na konsole Nintendo Switch, PlayStation, Xbox, platformę VR oraz adaptowanie gier wideo na gry w wersji planszowej, uzupełniają spółki z grupy Gaming Factory – Black Rose Projects, Silver Lynx Games oraz Ultimate VR.

Do końca lipca Gaming Factory chce zadebiutować na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNasdaq wciąż zyskuje ok. 0,5%. DAX zyskuje ok. 1,3%
Następny artykułS&P 500 spadnie w drugiej połowie roku do 2900 pkt. – uważa BofA
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here