Naga Markets

GameStop zyskuje skokowo na giełdzie po mniejszej niż oczekiwano stracieGameStop odnotował mniejszą niż oczekiwano skorygowaną stratę fiskalną za drugi kwartał. Akcje firmy związanej z “memami” rosły w czwartek w handlu przedrynkowym. GameStop odnotował stratę netto bez standardów GAAP w wysokości 107,1 miliona dolarów, czyli 35 centów na akcję. Analitycy ankietowani przez FactSet przewidywali stratę 42 centów na akcję. Według FactSet sprzedaż firmy w wysokości 1,14 miliarda dolarów była poniżej oczekiwań 1,27 miliarda dolarów.

Niezłe wyniki Gamestop!

GameStop ogłosił współpracę z firmą kryptograficzną FTX. GameStop będzie sprzedawać karty podarunkowe FTX w wybranych sklepach. FTX i GameStop będą również współpracować przy nowych inicjatywach e-commerce i marketingu online, poinformował sprzedawca w komunikacie prasowym. W ramach umowy GameStop będzie „preferowanym partnerem detalicznym FTX w USA”Zobacz również: MadMind Studio zarobił w II kwartale 2,6 mln zł netto z tytułu sprzedaży gier! Analiza akcji.

Sprzedaż sprzętu i akcesoriów spadła do 596,4 mln USD z 609,6 mln USD w 2021 r. Sprzedaż oprogramowania spadła o 20% rok do roku do 316,4 mln USD. Sprzedaż w segmencie przedmiotów kolekcjonerskich wzrosła o 26% do 223,2 mln USD.

Podczas rozmowy o wynikach firmy, która trwała około dziesięciu minut, dyrektor generalny Matt Furlong nie odpowiadał na pytania analityków ani nie przedstawiał formalnych perspektyw.

Akcje GameStop spadły w tym roku o ponad 35%. W ciągu ostatnich 12 miesięcy akcje kosztowały od 19,40 do 63,92 USD. To po korekcie, ponieważ firma podzieliła swoje akcje 4 do 1 w lipcu.

Akcje GameStop wzrosły w styczniu 2021 r. po tym, jak inwestorzy detaliczni publikujący na forach internetowych, takich jak WallStreetBets Reddit, pomogli wywołać eksplozję akcji firm, które mają bardzo krótkie pozycje. Początkowy skok rozpoczął się po tym, jak Ryan Cohen dołączył do zarządu GameStop. Od tego czasu GameStop doświadczył zmian w zarządzie i zarządzaniu. Cohen został prezesem zarządu w zeszłym roku.

W ramach Furlong GameStop szukał możliwości zainwestowania w obsługę klienta i możliwości realizacji. Postawił również na NFT, budując portfel i rynek, który został uruchomiony latem.

XTB

Partnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku.

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

 

Akcje GameStop wzrosły o 10,2% w czwartkowym obrocie przedrynkowym do 26,50 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: amica giełda | celon akcje kupno | notowania nasdaq | kryptowaluty ranking | kurs euro notowania | cd projekt akcje kupno | lotos akcje | polenergia giełda |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here