Naga MarketsGameStop znów z gigantycznym wzrostem! Czy to powrót spekulacji na Wall Street?Akcje GameStop nagle wystrzeliły w górę w końcowej części środowej sesji na nowojorskim parkiecie, ponownie rozbudzając marzenia inwestorów. Zakres rajdu znów jest astronomiczny, bowiem tak na dobrą sprawę w trakcie głównej sesji wystarczyła zaledwie ostatnia godzina, by notowania zyskały ponad 74% i zamknęły dzień na poziomie 91,70 dol. Szaleństwo było kontynuowane w notowaniach posesyjnych.

  • Niedawno pisaliśmy także o powrocie spekulacji na akcje AMC
  • W środę ponad 6% zyskał kurs akcji Tesli
  • Straty z poprzednich dni odrobił także S&P 500, który zakończył sesję zwyżką o 1,14%

GameStop: czy powraca szalona spekulacja?

GameStop jeszcze miesiąc temu był na ustach wszystkich inwestorów, po tym jak gwałtowna spekulacyjna nawałnica przetoczyła się przez notowania spółki.

Wystarczyło zaledwie 11 sesji, żeby kurs akcji GameStop z poziomu około 20 dol. wystrzelił w górę do maksimów intraday na 483 dol. To ponad 23-krotny wzrost! Kurs jak szybko zwyżkował, tak nagle runął, by jeszcze w ten wtorek być notowanym po 44,97 dol. na zamknięciu.

GameStop znów z gigantycznym wzrostem! Czy to powrót spekulacji na Wall Street?
Notowania GameStop. Źródło: tradingview.com

Zobacz również: Szaleństwo na akcjach GameStop. “To wojna!” piszą traderzy na Reddit

Nie brakło jednak kontrowersji związanych z handlem akcjami GameStop w trakcie ich spektakularnego rajdu. Część brokerów zamknęła możliwość ich kupna, by chronić inwestorów przed wysoką zmiennością (tak przynajmniej twierdzili). Ci byli jednak innego zdania i sądzili, że to próba wyrzucenia ich z pozycji przez grube fundusze. Więcej o tej sprawie znajdą Państwo tutaj: GameStop: kontrowersyjne limity zakupu usunięte przez Robinhood, gdy kurs spadł o 84%

Wracając do bieżących wydarzeń, w ostatniej godzinie środowej sesji akcje GameStop niespodziewanie ponownie ruszyły na północ, by zamknąć dzień ze zwyżką o 74%. To jednak nie koniec emocji. W handlu posesyjnym (after market) kurs dobił do aż 197 dol.! Na ten moment, w oczekiwaniu na czwartkową sesję, akcje GameStop są notowane po 168,13 dol. w pre-market.

Zobacz również: Jak zainwestować w amerykańskie akcje w Plus500?

Jakie mogą być powody takiej zwyżki? Trudno powiedzieć, jednak można przypuszczać, że rolę odegrać mogły dwa czynniki (oba są dość mało prawdopodobne). Przede wszystkim, rajd na innej jeszcze niedawno gorącej spółce: AMC, rozpoczął się już dwa dni temu.

W tym przypadku powodem było ponowne uruchomienie kin w Nowym Jorku, co jest zapowiedzią dalszego luzowania restrykcji i odrodzenia branży. Pisaliśmy o tym tutaj: Spekulacja wraca na amerykańską giełdę? Akcje AMC w górę o 15%

Drugim czynnikiem w przypadku GameStop mogło być finalne zamknięcie shortów przez duże fundusze. To mogło potencjalnie zachwiać notowaniami, a to z kolei okazać się wystarczającym wiatrem w żagle dla kursu, który zaczęli podpompowywać spekulanci.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji mercator medical | btc | theppro | kurs eur online | kurs akcji lotos |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here