Naga MarketsGameStop: wyniki kwartalne poniżej oczekiwań, ale czy to koniec rajdu?Akcje GameStop w tym tygodniu spadły już o 9% zapowiadając koniec drugiego spekulacyjnego rajdu, jednak prawdziwe załamanie notowań może nastąpić w środowej sesji, po tym jak we wtorek spółka opublikowała wyniki za 2020 rok. Okazały się one poniżej oczekiwań, co choć biorąc pod uwagę spekulacyjne nastawienie drobnych inwestorów w przypadku tego waloru nie powinno mieć znaczenia – to w handlu posesyjnym kurs GameStop runął o kilkanaście procent.

  • Na przełomie stycznia i lutego, akcje GameStop wystrzeliły w górę o ponad 2500% na przestrzeni zaledwie kilkunastu dni
  • W rezultacie takiego wystrzału, kurs runął później w dół o 90%
  • Pod koniec lutego rozpoczął się jednak drugi rajd notowań spółki, które zyskały nawet 650%

GameStop: wyniki kwartalne gorsze od przewidywań

Akcje GameStop w marcu ponownie wystrzeliły w górę ocierając się nawet o pułap 350 dol. Na zamknięciu wtorkowej sesji notowane były już zaledwie po 181,75 dol., a kilka minut po nim inwestorzy poznali wyniki finansowe spółki za IV kw. fiskalny 2020 r.

Te artykuły również Cię zainteresują
Okazały się one jedynie minimalnie gorsze niż przewidywania. Zysk na akcję wyniósł 1,34 dol., zaledwie cent mniej niż konsensus analityków. Przychód ze sprzedaży osiągnął poziom 2,12 mld dol., nieco mniej niż 2,21 prognozowane przez Wall Street.

GameStop: wyniki kwartalne poniżej oczekiwań, ale czy to koniec rajdu?
Notowania GameStop. Źródło: tradingview.com

W osobnym oświadczeniu, GameStop poinformował o zatrudnieniu trzech nowych doświadczonych managerów. Wśród nich, jest m.in. Jenna Owens, która pracowała wcześniej dla Amazona. Obejmie ona funkcję COO.

Jednak czy złe wyniki mają w ogóle znacznie jeśli chodzi o GameStop? Potencjalnie, nie powinny mieć one znaczenia dla spekulantów. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli okaże się, że właśnie gorsze niż oczekiwane wyniki będą pretekstem do kontynuowania przez naganiaczy narracji walki z funduszami szortującymi akcje GME.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

W końcu, złe wyniki dają możliwość “uzasadnienia” większego zainteresowania grą na spadki przez dużych graczy. W takiej sytuacji, tłum drobnych inwestorów chcących wykorzystać ponownie potencjalny gwałtowny wzrost notowań GameStop może mieć pretekst do pompowania tej giełdowej samonapędzającej się przepowiedni.

Jednak, spoglądając na wykres, zdaje się, że to byłoby na tyle, jeśli chodzi o drugi rajd na walorze.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy giełdowe | usd kurs | bitcoin wiadomosci | kurs akcji mercator | dax notowania weekendowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here