Naga Markets

GameStop wchodzi mocniej w przestrzeń wirtualnych walut dzięki nowej współpracy z giełdą FTX US. Wszystko to ma na celu przyciągnięcie większej rzeszy klientów do rynku wirtualnych walut platformy zarządzanej przez Sama Bankmana-Frieda. Oprócz partnerstwa przy nowych inicjatywach e-commerce i marketingu online GameStop zacznie oferować karty podarunkowe FTX w swoich wybranych sklepach. 

GameStop wchodzi mocniej w kryptowaluty

Po uruchomieniu swojego własnego rynku tokenów niewymienialnych (NFT) amerykański sprzedawca gier wideo postanowił jeszcze bardziej wkroczyć w sektor krypto aktywów.  Z tego też powodu nawiązał on współpracę ze znaną giełdą kryptowalutowych instrumentów pochodnych FTX. W jej ramach wspólnie przeprowadzą akcję marketingową online oraz inicjatywę związaną z e-commerce.W publicznie wydanym ogłoszeniu GameStop zaznaczyło również, iż zaoferuje karty podarunkowe FTX w swoich wybranych sklepach stacjonarnych. Firma ta ma stać się preferowanym partnerem detalicznym tej platformy na terenie Stanów Zjednoczonych.

Dyrektor generalny GameStop – Matt Furlong stwierdził przy ogłaszaniu wyników finansowych za II kwartał br., że nowa umowa ma na celu stworzenie czegoś ,,unikalnego’’ w przestrzeni handlowej. 

Warunki finansowe dot. współpracy GameStop z FTX nie zostały ujawnione. W II kwartale br. amerykański sprzedawca gier odnotował blisko 4% spadek sprzedaży netto. W ciągu ostatnich 5 dni akcje GameStop potaniały o 17,81%. W zakresie 24-godzinnym spadek wyniósł zaś 4,38%.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Zintensyfikowanie wysiłków w kierunku Web3

Od początku 2022 r. GameStop zdołało poczynić znaczne kroki w stronę branży wirtualnych walut. W styczniu br. poinformowało o stworzeniu specjalnego działu skoncentrowanego na grach wykorzystujących NFT i Web3. 

XTB

W lipcu z kolei firma ta uruchomiła swoją własną platformę handlową dla tokenów niewymienialnych wraz z Immutable X. Od tego czasu rynek ten wygenerował obrót w wysokości 21,26 mln dol., według danych pochodzących z DappRadar.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here