Naga MarketsNowy miesiąc rozpoczyna się dla amerykańskich spółek GameStop (GME) oraz AMC Entertainment (AMC) od wzrostów, zaraz po świątecznej przerwie w Stanach Zjednoczonych. Według Bloomberga fundusz, który miał spory udział we wzrostach sieci kin – AMC, pomógł spółce zebrać 230 milionów dolarów. Mowa o udrick Capital Management LP , który według źródeł sprzedał już swoje akcje.

  • Początek nowego miesiąca zaczyna się dobrze dla spółek GME oraz AMC
  • Spółka GameStop rośnie w pierwszy dzień czerwca ponad 12 procent
  • AMC z kolei dobija do poziomu 32 dolarów za akcję
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Spółki GME i AMC wracają z przytupem z przerwy świątecznej w USA

Amerykanie nazywają je “memowymi spółkami” ponieważ pozwoliły one udowodnić, że inwestorzy detaliczni nie mający szerokiej wiedzy inwestycyjnej są w stanie konkurować z funduszami inwestycyjnymi, grającymi odwrotnie do ich zamiarów. Jednak czy nie powinny być one nazywane raczej – “legendarnymi” ze względu na sposób ich wzrost i łatwość w pokonywaniu coraz to wyższych zakresów?

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie spółka GME rozpoczęła notowania w pierwszy dzień czerwca z wynikiem 12 procent na plusie, zaś sieć kin AMC wygenerowała ponownie ponad 20 procentowy skok akcji. W tym jednak – jak podają media – pomógł bardzo mocno fundusz Mudrick Capital Management LP, który podobno zarobił 200 milionów dolarów stawiając na akcje spółek.

wykres Kurs akcji GameStop H4 02.06.2021
Kurs akcji GameStop H4 02.06.2021

Na forach typu Reddit założyciel funduszu, Jason Mudrick świeci jako gwiazda “powstania” inwestor detalicznych, skrzykujących się do skupowania akcji przeciw funduszom grającym na spadek podmiotów. Posunięcie Mudrick Capital Management polegające na przerzuceniu 8,5 mln akcji sieci kin natychmiast po ich zakupie w ofercie prywatnej od spółki pokazuje, jak Wall Street staje się coraz odważniejsza w kwestii szybkiego zarobku na szaleństwie handlowym, które pomogło napędzić duże rajdy na kilku akcjach preferowanych przez inwestorów detalicznych.

Tymczasem spółka AMC potwierdziła wcześniej, że wydała 8,5 mln akcji dla funduszu Mudricka, jako najnowszą sprzedaż akcji sieci w tym roku. Dane Bloomberga podają obecnie, że Mudrick sprzedał już swój udział w AMC z zyskiem, wierząc, że akcje firmy są przewartościowane. Kurs akcji spółki póki co nie reagował na te doniesienia, jednak kolejne sesje mogą być kluczowe dla dalszego kreowania trendu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | funt online | dax notowania | jsw giełda | kurs kryptowalut wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here