Naga MarketsInwestorzy indywidualni wykazali ponowne zainteresowanie spółkami GameStop oraz AMC, jako że spółki te są nadal na celowniku większych graczy. Haszatag #AMCSqueeze oraz #GMESqueeze zdominowały portal Twitter a wzmianki o akcjach ogólnie zdominowały dyskusję wśród handlowców detalicznych.

  • Spółki popularne z masowego skupywania przez inwestorów detalicznych znów powracają
  • Tym razem GameStop rośnie ponad 14 procent, zaś AMC nieco ponad 23 procent
  • Więksi gracze nadal mogą jednak czaić się na short na obu spółkach
  • Akcje AMC osiągnęły intradayowy szczyt na poziomie 14,20 USD

GameStop znów wraca do gry – podobnie jak AMC Entertainment

Podczas środowej i czwartkowej sesji handlowej w centrum zainteresowania inwestorów znów są spółki takie jak AMC Entertainment oraz GameStop GME – które rosną odpowiednio 23 oraz 14 procent. Powodem tego są między innymi wpisy na portalu Twitter, w których to ludzie nawołują do wyciskania pozycji krótkich – czyli tak zwany short squezze pod hasztagiem #AMCSqueeze oraz #GMESqueeze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak się okazuje – internetowi “nawoływacze” mają wystarczającą siłę przebicia, ponieważ spółki mocno jak na ostatni czas rosną. Akcje AMC osiągnęły intradayowy szczyt na poziomie 14,20 USD, najwyższy od 18 marca, kończąc dzień wzrostem o 23,7% na poziomie 12,77 USD.

wykres Kurs GameStop H1 14.05.2021
Kurs GameStop H1 14.05.2021

Według analityków popyt detaliczny na akcje AMC nadal winduje cenę akcji i jest ona notowana na poziomie nie związanym z fundamentami spółki – twierdzą pracownicy Wedbush Securities. Według nich również, AMC może wykorzystać zainteresowanie klientów detalicznych i sprzedać swoje akcje po zawyżonej cenie, zwłaszcza jeśli wykorzysta te środki na redukcję swojego zadłużenia.

Tymczasem spółka GameStop, również pięła się w górę tego dnia rosnąc blisko 14 procent. Ale wielu guru na platformach społecznościowych – w tym na forum Reddit, którzy postrzegają detalicznego sprzedawcę gier wideo jako wartościowego gracza, niechętnie odniosło się do pomysłu, aby wyciskać dodatkowo spółkę AMC. Jak widać tworzą się obecnie kolejne kategorie inwestorów, podążających za osobnymi spółkami – stąd również różnica we wzrostach obu z nich.

Autor poleca również: 

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: blik — co to jest | notowania ropy naftowej | dax spekulant | dlaczego akcje pgnig spadają | euro kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here