Naga MarketsGameStop nie powiedział ostatniego słowa. Akcje wystrzeliły w górę o ponad 13%Kurs akcji GameStop nadal cechuje się sporą zmiennością, choć trzeba przyznać, że spekulacyjną manię mamy już za sobą. Wciąż jednak na internetowych forach pojawiają się spontaniczne wpisy zachęcające do pompowania akcji spółki w oparciu o short squeeze, który zdaniem części inwestorów jeszcze nie nadszedł.

  • Pod koniec 2021 roku akcje GameStop notowane były w okolicach 18 dol.
  • Spekulacyjne ferwor wywindował je w górę do nawet 483 dol.
  • Obecnie za akcję GameStop należy zapłacić 162,90 dol. w notowaniach przedsesyjnych

GameStop i AMC ze sporymi wzrostami

Akcje GameStop wzrosły w czwartek o ponad 13%. Z jednej strony dużo w odniesieniu do notowań innych spółek z amerykańskiej giełdy, z drugiej mało biorąc pod uwagę to do czego przyzwyczaiły nas notowania GME jeszcze w lutym.

Spoglądając na historię notowań GameStop, ostatni tak duży wzrost miał miejsce przed miesiącem: w sesji 14 kwietnia, gdy akcje spółki podrożały o 18,11%.

GameStop nie powiedział ostatniego słowa. Akcje wystrzeliły w górę o ponad 13%
Notowania GameStop. Źródło: tradingview.com

W czwartek o 23,74% podrożały także walory AMC, innej spółki, która przez ostatnie miesiące także była obiektem spekulacyjnych rozgrywek. Podobnie jak w przypadku GameStop, kluczowe są posty na platformie internetowej Reddit.

GameStop nie powiedział ostatniego słowa. Akcje wystrzeliły w górę o ponad 13%
Notowania AMC. Źródło: tradingview.com

Nie czekaliśmy tak długo na te załosne liczby… kwestia, którą musicie zrozumieć: SZORTY MUSZĄ ZOSTAĆ POKRYTE, MY ŻĄDZIMY KURSEM! – tak brzmi jeden z przykładowych wpisów na Reddicie.

Zobacz również: Dogecoin w kręgu zainteresowania Tesli? Elon Musk pracuje z devami DOGE

Więcej podobnych wpisów można odnaleźć na na subreddicie “r/amcstock”, oto pierwszy z góry w momencie publikacji tego artykułu:

Apes strong together, but more apes, even stronger together!!!! from amcstock

invest

fpmarkets

Komentarzem co do akcji AMC podzieliła się znana analityk Wedbush Securities, Alicia Reese:

Popyt inwestorów indywidualnych na akcje AMC nadal podnosi kurs, który notowany jest kilka razy wyżej niż powinno wynikać to z fundamentów. – stwierdziła. – AMC sprytnie wykorzystuje popyt inwestorów i sprzedaje akcje po zawyżonych cenach, szczególnie z uwagi na pokrywanie długu.

Im szybciej AMC może zmniejszyć swój dług, tym szybciej może wrócić do wcześniejszej strategii rozwoju poprzez usprawnienie placówek w Europie oraz ekspansję na Bliski Wschód. – dodała.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here