Naga MarketsWe wtorek spółki AMC Entertainment (AMC) oraz GameStop (GME) po raz kolejny pokazały, że nie odpuszczą osobom i instytucjom, które od dłuższego czasu zajmują na nich pozycje krótkie (tzw. shorty). Najwyraźniej aktywność w mediach takich jak Reddit czy Twitter spełnia swoje zadanie – ponieważ spółki te kończą po raz kolejny dzień na sporym, przekraczającym 10 procent plusie. Tymczasem analitycy z Wall Street cały czas uprzedzają, że krach na tych walorach może pojawić się nagle i być równie bolesny co niespodziewany.

  • Kolejny dzień wzrostów spółek memicznych za nami
  • Tym razem spółki te przekroczyły nawet 10 procent aprecjacji w ciągu dnia
  • Analitycy z Wall Street nadal ostrzegają inwestorów przed możliwością szybkiego krachu
  • Na ten moment jednak jak widać po wykresach spółek – nie zanosi się na nagłe osunięcia
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

AMC i GME znów królami Wall Street

W tym momencie widzimy, jak spółki AMC Entertainment (AMC) oraz GameStop (GME) generują kolejne wzrosty, kończąc dzień na zakresie +10 procent oraz +24 procent. Czy kogokolwiek to jeszcze dziwi? Jak widać owszem – analityków z Wall Street, którzy stale ostrzegają, że prędzej czy później spółki będą musiały rozliczyć się z wysokich wycen akcji. Według nich może być to powód, dla którego może pojawić się na nich równie szybki krach, co wywołane zostało podejście.wykres Kurs akcji AMC H4 21.07.2021
Kurs akcji AMC H4 21.07.2021

Nazywanie zatem obu spółek memicznymi ma swoją zasadność. W końcu są one kompletnie nieprzewidywalne i pokazują, że duże instytucje raz po raz mylą się w swoich zakładach, że obie lada moment upadną. Inaczej – gdyby tak nie sądziły – nie utrzymywałyby one pozycji krótkich na obu spółkach. Jednak te są nadal przed większe podmioty utrzymywane.

wykres Kurs akcji GME H4 21.07.2021
Kurs akcji GME H4 21.07.2021

Według Ihor Dusaniwskyego, dyrektora zarządzający w S3 Partners, dostawcy danych o krótkiej sprzedaży, powiedział Barron’s, że szacuje, iż 75,8 mln akcji AMC jest sprzedawanych krótko, czyli około 15% akcji dostępnych do obrotu.

W ostatnim tygodniu nastąpiło pewne pokrycie, gdyż według jego szacunków liczba krótkich zakładów na akcjach spadła o około 4 miliony. Jednak przy wzroście akcji o 8,47 USD we wtorek, tylko we wtorek instytucje ponieśli 642 mln USD strat mark-to-market, co zwiększa straty od początku roku do 3,82 mld USD. To z kolei oznacza kolejny triumf inwestorów detalicznych – przynajmniej do tego momentu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here