Naga MarketsWe wtorek byliśmy świadkami powrotu do gry inwestorów detalicznych, którzy według zasady WallStreetBets – kupuj i nie sprzedawaj – znów wywindowali najbardziej rozpoznawalne spółki memicznego rynku akcyjnego. Mowa o AMC Entertainment Holdings (AMC) oraz GameStop (GME), które wygenerowały solidny, ponad 20-procentowy wzrost. GameStop zamknęła dzień 27% wyżej od punktu otwarcia, notując najsilniejszy jednodniowy wzrost od 5 miesięcy, atakując zakres 210 dolarów.

GameStop skacze o 27% i prowadzi w rajdzie memiczych spółek

Można się z tym zgadzać bądź nie, ale królem ostatnich wzrostów na rynku znów są spółki AMC Entertainment Holdings (AMC) oraz spółce GameStop (GME). Obie wygenerowały podczas wtorkowej sesji handlowej ponad 20-procentowy wzrost, z czego GME podeszło nawet do 27-porocentowego zamknięcia.W raportach na próżno szukać komunikatu, który odpowiadałby za tak silne wzrosty obu spółek, dlatego wydaje się, że inwestorzy detaliczni znów powrócili z nawoływaniem do skupowania akcji.

Wydaje się o tyle ciekawe jednak, że w czwartek będziemy świadkami spotkania Fed w Jackson Hole, gdzie bankierzy centralni mogą szczegółowo przedstawić swoje dalsze plany dotyczące ograniczania stymulacji monetarnej. A będą to informacje, które zdecydowanie będą mogły mieć wpływ na rynek i na to, jak dalej kształtować się będzie kurs tych akcji.

wykres Kurs AMC H1 25.08.2021
Kurs AMC H1 25.08.2021

Pamiętajmy o tym, że Fed rozpoczął dyskusje na temat wycofania swojego programu skupu obligacji o minimalnej wartości 120 miliardów dolarów miesięcznie do końca tego roku, jednak to głównie dane dot. dalszego postepowania COVID-19 i jego nowej mutacji Delta będą odgrywać główną rolę w najbliższym czasie.

Dodatkowo, oprócz spółek AMC oraz GME, do gry wkroczyła również spółka Clover Health, która wspięła się we wtorek o prawie 10%. Bed Bath & Beyond wzrosło o ponad 4%. Robinhood, który również zyskał status akcji meme, wygenerował we wtorek wzrost o 9% również bez żadnych komunikatów spółki.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here