Naga MarketsGameStop i AMC wracają do wzrostów. Akcje strzelają w góręAkcje słynnej spółki GameStop wzrosły podczas wtorkowej sesji handlowej o ponad 16 procent osiągając przy tym najwyższy poziomu od końca marca, a inne tak zwane akcje “meme” – AMC Entertainment również kontynuowały wybicia. Inwestorzy powrócili do ulubionych spółek detalicznych, które odnotowały duże zyski na początku roku sprawiając, że moda na “skupowanie zbiorowe” znów powraca.

  • Akcje spółek GameStop [GME] oraz AMC Entertainment [AMC] wracają do wzrostów
  • GameStop we wtorek wygenerował ponad 16 procent wzrostu
  • Tymczasem spółka AMC Entertainment podchodziła ponad 19 procent
  • Dla GameStop, wtorkowe przełamanie przychodzi po tygodniach wspólnych wysiłków na forach dyskusyjnych typu Reddit.

GameStop i AMC wracają do łask inwestorów detalicznych

Spółka z kategorii “meme” jak to mówią już w tym momencie amerykanie – czyli te, które chyliły się ku upadkowi a odratowane zostały praktycznie tylko i wyłącznie za pośrednictwem inwestorów detalicznych, którzy rzucili się na skupowanie akcji podmiotów – znów rosną. Tym razem mowa o wzrostach rzędu ponad 19 procent jak w przypadku spółki AMC Entertainment oraz ponad 16 procent w odniesieniu do popularnej GameStop.

Te artykuły również Cię zainteresują
wykres AMC Entertainment AMC H4 26.05.2021
AMC Entertainment AMC H4 26.05.2021

Akcje tych spółek – GameStop oraz AMC – i te z innych akcji popularnych na forach, takich jak Reddit’s WallStreetBets, wspięły się w ostatnich tygodniach, jednak to dopiero wczorajszy ruch dostarczyć mógł prawdziwych wrażeń. A to wszystko za pośrednictwem for, które nadal namawiają na skupowanie akcji spółek i zrzeszanie się przeciwko większym funduszom, które stale starają się na skrócenie cen akcji (wchodząc w pozycje short na tym rynku).

wykres GameStop GME H4 26.05.2021
GameStop GME H4 26.05.2021

Ne ten moment podmiot GameStop zamknął się pond 46 procent powyżej najniższego zamknięcia jak dotąd w maju, podczas gdy akcje AMC robiły ruch na 60% w tym samym okresie. Analitycy przyglądający się tej sytuacji porównują już spółki do popularnego Bitcoina, który spadł o około 35% jak dotąd w tym miesiącu, a konkurencyjna kryptowaluta eter jest około 42% poniżej swojego rekordu, osiągniętego 12 maja w wyprzedaży, która nastąpiła w związku z rosnącą kontrolą ze strony organów regulacyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach.

Analitycy z różnych stron apelują o rozwagę podczas handlu na spółkach, ponieważ mimo euforycznego zapatrywania detalistów na tym rynku – nadal ekspozycja typu short większych podmiotów może być duża i czekać tylko na okazję do zarzucenia rynku większymi pakietami.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania pkobp | sp 500 | dolar notowania | kghm akcje | kurs ropy wti | notowania jsw | dax 30 index |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here