Naga MarketsKorelacja GameStop i AMC Entertainment poraża. Spółki identycznie tracąW trakcie ostatnich sesji inwestorzy detaliczni zachowują się tak, jakby spółki GameStop (GME) i AMC Entertainment (AMC) były jednym i tym samym tworem. Najbardziej memiczne podmioty poruszają się identycznie, tracąc w środę -0,62%. Patrząc na wykres historyczny obu podmiotów można zauważyć bardzo silną korelację w ostatnich kwartałach.

  • Podczas środowej sesji memiczne spółki – GME oraz AMC – tracą dokładnie tyle samo
  • W ostatnich dniach korelacja walorów wydaje się silniejsza niż normalnie
  • AMC Entertainment dopuszcza kupowanie kart podarunkowych za pomocą kryptowalut, w tym dogecoina
  • Partnerem artykułu jest Interactive Brokers, sprawdź ofertę już teraz

Akcje „meme stock” na Wall Street w idealnej korelacji

W środę akcje prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnych spółek wśród inwestorów detalicznych, GameStop (GME) i AMC Entertainment (AMC) generowały idealnie zsynchronizowany ruch. Obie spółki traciły 0,62 procent w środę, a wykres wygląda tak, jakby oba podmioty handlowane były jak jeden. Jest to idealny przykład zachowania inwestorów detalicznych na walorach „meme stock”.Szczególnie silna korelacja obserwowana jest od czerwca bieżącego roku:

GameStop i AMC Entertainment z identyczną stratą. Korelacja memicznych spółek na Wall Street
Korelacja pomiędzy AMC (pomarańczowa linia) i GME (niebieska linia)

Przenieś swój trading na kolejny poziom razem z brokerem Interactive Brokers. Skorzystaj z oferty inwestowania w akcje:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z INTERACTIVE BROKERS

AMC i GME cały czas dostarczają inwestorom pozytywnych informacji

Spółka AMC Entertainment Holdings ogłosiła w tym tygodniu, że konsumenci mogą teraz kupować cyfrowe karty upominkowe do sieci kin za pomocą Dogecoina i innych kryptowalut. Prezes spółki, Adam Aron zauważył, że użytkownicy mogą kupić karty, które są warte do 200 dolarów dziennie za pomocą BitPay Wallet, dodając, że karty upominkowe będą akceptowane w kinach i w aplikacji.

Tymczasem spółka GameStop stała się głównym źródłem zaopatrzenia platformy PlayStation 5 dla amerykańskich sprzedawców detalicznych, takich jak Best Buy, Walmart i Target.

W 2021 roku GameStop wprowadził szereg zmian, które dały mu dostęp do większej ilości konsol, a jednocześnie uniemożliwił odsprzedawcom i botom zgarnianie cennych produktów.

invest

Zatem obie spółki w ostatnim czasie przedstawiły coś, pod co inwestorzy detaliczni nadal są w stanie handlować i szukać potencjalnego zysku. Pytanie jednak brzmi, czy to wystarczy, aby nadal wysokie jakby nie patrzeć poziomy cenowe się utrzymały, ponieważ aktywność w mediach społecznościowych dotycząca AMC i GME wśród inwestorów detalicznych wyraźnie zmalała.

Autor poleca również:

Sponsorem publikacji jest Interactive Brokers CE. Spółka Interactive Brokers Central Europe Zrt. (IBCE) jest regulowana przez MNB. IBCE nie ponosi odpowiedzialności za treść tego artykułu. Inwestowanie wiąże się z ryzykiem utraty Twojego kapitału. Niektóre produkty finansowe nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Klienci powinni zapoznać się z odpowiednimi ostrzeżeniami o ryzyku przed inwestowaniem.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here