Naga MarketsGames Operators [GOP], Wielton [WLT] – Gorące spółki dniaJedną z gorętszych spółek początku tygodnia pozostaje Games Operators z udziałem PlayWay w akcjonariacie. Spółka silnie traci na wartości po tym, jak pokazano pierwsze dane sprzedażowe nowej gry “Rustler”, która została na razie wydana w trybie tzw. Wczesnego dostępu czyli będzie jeszcze rozwijana. Spółka sprzedała zaledwie 6,5 tysiąca kopii gry, mimo że lista życzeń sięgała 119 tysięcy. Pierwsze recenzje są także mieszane, tych pozytywnych jest 64%.

    • Games Operators z silnym spadkiem notowań po premierzy gry
    • Wielton umacnia pozycję w Afryce

To pokazuje, jak whishlista nie zawsze przekłada się na zainteresowanie grą, ponadto warto dodać, że możną ją kupić i to niewielkie pieniądze, co potwierdził niedawno szef spółki Draw Distance, który pokazał jak wygląda oferta na dużą whishlistę. Wyniki sprzedażowy jest także słaby, ze względu na pewne porównania z serią GTA, choć tutaj raczej czuć było pewien żart i parodię gry. Grę określano jako średniowieczne GTA. Zresztą, w sporej liczbie recenzji pojawiaj krytyka sterowania czy też liczne błędy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Załamanie notowań po premierze gry

Biorąc pod uwagę dość wysoką cenę gry, można uznać jej debiut za porażkę. Mimo, że to tylko wczesny dostęp, warto pamiętać, że przeważnie trudno jest odkręcić pierwsze, złe wrażenie. Na wykresie kurs jest już blisko historycznego minimum i wydaje się, że ryzyko testu 19-20 zł jest wysokie.

games operators


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Wielton w mocnym trendzie

Podczas wtorkowej sesji pojawiły się dane Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, przedstawiające sprzedaż spółki Wielton na kontynent afrykański. Podano, że Wielton podpisał wieloletni kontrakt na wyroby, które dostarczy do Mali oraz Wybrzeża Kości Słoniowej o wartości 3,3 mln euro. KUKE będzie ubezpieczać kredyt kupiecki, jaki Wielton oferuje swoim kontrahentom. Jest to kolejny krok do umocnienia już dość silnej pozycji spółki na tym kontynencie.

wielton

Jak podała KUKE, polski eksport do Wybrzeża Kości Słoniowej, pomimo utrudnień związanych z pandemią koronawirusa, wzrósł w 2020 roku o 58%, a do Mali – o 49%. W przypadku całej Afryki Polska zanotowała wzrost o 2,2%. Warto przypomnieć, że kilka dni wcześniej Wielton pokazał, dobrze przyjęte na rynku, wyniki za 2020 rok. W tym okresie, spółka miała 94,4 mln zł EBITDA w 2020 roku i 1,80 mld zł przychodów ze sprzedaży. Na wykresie mamy dynamiczny trend wzrostowy i nawet pogłębienie korekty do okolic 8 zł, nie zagrozi tej tendencji.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones wykres | płatność blik co to | kurs eur usd | lotos giełda | kursy funta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here