Naga MarketsGames Operators [GOP], Bowim [BOW] – Gorące spółki dniaBardzo silny skok notowań obserwowaliśmy podczas wczorajszej sesji na akcjach producenta gier Games Operators. Powodem była informacja o tym, że spółka zawarła umowę z Maximum Games Inc. na wykonanie portu oraz wydanie gry o nazwie “Rustler” na platformy Xbox One, Playstation 4, Nintendo Switch, a także wedle uznania wydawcy, na platformy konsolowe Xbox Next Gen, Playstation 5, Stadia oraz na platformy PC inne niż Steam i GOG. Z tytułu realizacji umowy wydawca uprawniony jest do określonego w umowie procentu zysków ze sprzedaży gry, tj. po odliczeniu prowizji pobieranej przez dystrybutorów gier.

  • Games Operators ma umowę z Maximum Games na gry “Rustler” 
  • Informacja wywołała mocne odbicie na wykresie
  • Bowim pokazał wyniki po trzech kwartałach

W związku z tym, że wynagrodzenie wydawcy jest uzależnione od ilości sprzedanych egzemplarzy gry, na chwilę opublikowania raportu nie jest możliwe określenie ani oszacowanie jego wysokości. Z tytułu realizacji umowy spółka otrzyma bezzwrotną zaliczkę na poczet przyszłych przychodów ze sprzedaży gry w wysokości 300 000 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Games Operators z kluczową umową

Spółka jest zdania, że umowa może istotnie wpłynąć na przyszłe wyniki. Krótka historia notowań pokazuje, że było tu już wiele krótkotrwałych odbić, które jednak nie miały swej kontynuacji. W wariancie optymistycznym, kurs może zmierzać do kluczowego oporu w rejonie 35 zł, w dłuższym okresie czasu.

games operators


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Bowim poprawia wyniki

Dystrybutor stali, spółka Bowim pokazała wczoraj raport z wynikami za trzy kwartały bieżącego roku. Bowim odnotował 5,13 mln zł skonsolidowanego zysku netto, według wstępnych danych, co stanowi wzrost o 6,69 mln zł w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły w tym okresie 872 919 tys. zł, co stanowi spadek o 149 518 tys. zł w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

bowim

Skonsolidowany zysk operacyjny wyniósł 14 560 tys. zł, co stanowi wzrost o 4 368 tys. zł w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. Spadek przychodów wynika z pandemii, który przełożył się na niższe zamówienia. W komunikacie podano także, że lepszy wynik netto jest efektem właściwego wykorzystania zmiennej sytuacji rynkowej w trzech kwartałach 2020 roku. Na wykresie nie było mocniejsze reakcji na wyniki. O dalszych losach kurs zadecyduje kierunek wybicia z trwającej konsolidacji.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here