Naga Markets

Games Box S.A. - pozytywne wyniki za I kwartał 2023 r. oraz zapas gotówki na koncieW I kwartale 2023 r. Games Box S.A. wypracowała przychody netto ze sprzedaży w kwocie 228 tys. zł przy 122 tys. zł uzyskanych w analogicznym okresie 2022 r., co oznacza wzrost o ponad 100% .

Games Box S.A. przedstawia swoje wyniki finansowe

Przychody te pochodziły m.in. ze sprzedaży mniejszych gier, m.in. Ships Simulator (XBOX) oraz Bus Driver Simulator Countryside (Nintendo). Aktualnie Spółka intensywnie pracuje nad wydaniem pierwszych tytułów gier komputerowych na platformę STEAM – Riot, Primitive i Repo Man. W I kwartale 2023 roku Spółka osiągnęła zysk netto w wysokości 17 tys. zł wobec zysku netto równego 5 tys. zł w I kwartale 2022 r.Warto zwrócić uwagę, że na dzień 31 marca 2023 r., Spółka posiadała środki pieniężne w wysokości 918 tys. zł, kwota która powinna wystarczyć na pokrycie kosztów produkcji nowych gier do momentu wygenerowanie przychodów z ich sprzedaży. Ponadto Games Box ma w pełni zapewnione finansowanie od wydawcy na grę Primitive.

Repo Man to gra typu RPG (role-playing game),  czyli rozgrywka oparta na narracji, w której gracze wcielają się w postaci fikcyjne. Wydawca gry czyli Games Box postanowił zanurzyć graczy w „cyberpunkowym” świecie i powierzyć im zadania ściągania należności od dłużników.

Główny bohater to były pracownik korporacji, który odziedziczył po ojcu ogromny dług. Niestety musi wrócić w rodzinne strony by odzyskać należne mu pieniądze. Obecnie Repo Man ma ponad 33.000 zapisów na wishliście STEAM, a tytuł znajduje się na 610. miejscu globalnej wishlisty. Co ciekawe oficjalny trailer gry również został odtworzony 33.000 razy w serwisie YouTube. Czy gra okaże się sukcesem? Wszystko zależy od graczy.

A czy inwestorzy powinni zainteresować się akcjami Games Box? Zainteresować się, z pewnością tak. Na rynku cenione są takie spółki sektora, które mają portfolio produktowe częściowo generujące przychody, a częściowo rozwijające ich nowe źródła. Czy to zainteresowanie warto zamienić na kupno akcji, i kiedy? To jest zawsze trudne pytanie. Niemniej jednak osoby, które kupiły akcje spółki w dniu debiutu i trzymają je do dzisiaj zarobiły ponad 100%. Obecnie akcje kosztują ok. 10 zł i od pół roku znajdują się w trendzie wzrostowym.

Games Box S.A. jest producentem i wydawcą gier na komputery PC i konsole. Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie w dniu 24 czerwca 2022 r. Na portfolio Spółki składają się 3 tytuły: Riot Control Simulator, Primitive, Repo Man. Każda gra z osobna zgromadziła po kilkadziesiąt tysięcy zapisów na wishlistach STEAM.

Materiał przygotowany przez @Qualia AdVisory.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.